Побажання Венеціанської комісії будуть прийняті до розгляду – мовний омбудсмен.

Тетяна Монахова нагадала, що готується закон про національні меншини.

Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова повідомила про те, що Україна зверне увагу на рекомендації Венеціанської комісії щодо закону про державну мову, нагадавши також про підготовку закону про національні меншини.

"Україна, як правова держава, буде до них певною мірою дослухатися у подальшій законотворчій роботі. Зокрема, готується закон про нацменшини. І от там всі ці побажання будуть прийняті до розгляду. Очевидно, ще буде готуватися відповідь офіційна. Репліки наші на ці зауваження. Тому працюємо. Закон є. Він чинний. Ми маємо його виконувати", – сказала Монахова на прессконференції, передає "Укрінформ".

Мовний омбудсмен зауважила, що висновки та рекомендації "Венеціанки" є важливими, й комісія, зокрема, погодилася з правом України на популяризацію своєї державної мови. За словами уповноваженої, для вивчення української створять безкоштовні курси, також створюватимуть передумови, щоб люди самі захотіли опанувати мову.

Читайте також: Російськомовні школи країни до 2020 року перейдуть на українську мову навчання — міністр

Нагадаємо, що Венеціанська комісія вважає, що закон про державну мову не може знайти баланс між зміцненням української та захистом мовних прав нацменшин. Щоб не допустити перетворення мовного питання в джерело міжетнічної напруженості в Україні, вкрай важливо домогтися відповідного балансу в мовній політиці, чого влада досі не зробила, йдеться у висновку.

Експерти також закликають Україну без затримок підготувати закон про меншини і розглянути можливість відкласти до прийняття цього закону виконання положень мовного закону, який вже набрав чинності.

Новини по темі

Початок року для Зеленського: перше екстремальне випробування президента.

Незалежно від політичних уподобань і кольорів всередині України єдність та солідарність на зовнішній арені – це запорука нашої перемоги!

1 1

Правоохоронці знову наділи електронний браслет на ексдепутата Ради Микитася.

Адвокат вважає абсурдною ситуацію з відмовою Мікітасю вилетіти до Велокої Британії

2

Офіс Зеленського вимкнув можливість коментування в Instagram і YouTube «через ботів і рекламу».

Офіс президента України Володимира Зеленського вимкнув можливість коментування на своїх сторінках в Instagram і YouTube. У коментарі на прохання Радіо Свобода в ОП пояснили такі дії атаками ботів і численною рекламою.«У зв’язку з численними атакам...

Переслідуваннями опозиції влада відволікає увагу від власних провалів і некомпетентності.

За вісім місяців нова влада продемонструвала некомпетентність, безвідповідальність і неспроможність керувати країною.

1

МЗС України виступило із заявою щодо внесення Британією тризуба до «Посібника з протидії екстремізму».

Будь-яке пов’язування державного герба України з екстремізмом ображає – заява

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie