«Беру удар на себе» : нардеп розповів, чому подав понад 1600 правок до банківського законопроекту.

УНІАН

Читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

/ фото УНІАН

Нардеп підкреслив, що зараз законопроект суперечить Конституції

/ фото УНІАН

Народний депутат від "Слуги народу" Олег Дунда, який подав до законопроекту 3260 про внесення змін в законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності 1656 правок, назвав його неконституційним і таким, що виводить Нацбанк з-під судової гілки влади.

За словами нардепа, даний законопроект - не про банки, а про "індульгенцію Гонтаревої з командою Порошенка", пише "Цензор.НЕТ".

"Реально його треба називати законопроектом про індульгенцію пані Гонтаревої з командою Порошенка. Тому що, коли Гонтарєва з Порошенком були при владі - вони дуже сильно пограбували банківську систему і назвали це розчищенням. Але після такого розчищення у нас якимось чином курс долара піднявся до 25-27 гривень, збідніло населення і були пограбовані банки", - пояснив депутат.

Читайте також "Я нікого не просив": Коломойський про внесення понад 16 тисяч правок до банківського законопроекту

"Ще треба додати, що під час свого президентства пан Порошенко практично призначав усіх суддів і всю судову ланку, в тому числі верховні суди. Відповідно, коли власники банків, а також потерпілі подавали до суду - суди їх не розглядали. На сьогоднішній день, коли пан Порошенко пішов від влади, суди вже не бояться розглядати ці позови(саме ці судді, яких призначив Порошенк). І, відповідно до цього, стало зрозуміло, що по багатьох справах рішення будуть не на користь сторони команд. Виходячи з цього, розуміючи, що після тих судових рішень можуть відкривати кримінальні справи і тягнути за ґрати колишню команду, було ініційовано цей законопроект. Для того, щоб зробити їм індульгенцію. І під приводом скрутної ситуації президента примушують до цього", - додав Дунда.

На його думку, під приводом кризи цим законопроектом також намагаються "вивести держрегулятора і справи з-під розгляду судової влади".

Читайте також До законопроекту про банківське регулювання подано понад 13 тисяч поправок

Відповідаючи на питання про те, чи не здається йому, що автори тисячі поправок до законопроекту про банки діють в інтересах Коломойського, він сказав: "Ні. Ми діємо в інтересах Української держави. І не даємо порушувати Конституцію, щоб потім була можливість притягти колишню владу до відповідальності".

"Під цим законопроектом не тільки "Приватбанк". Там 100 банків, які пограбували", - додав нардеп.

Дунда розповів, що поправки необхідні для того, щоб був час, щоб підійти до цього законопроекту без емоцій і прийняти зважене рішення". За його словами, законопроект буде задовольняти його, якщо не буде порушувати Конституцію.

"На сьогоднішній день він порушує, бо виводить держрегулятора з-під судової гілки влади", - сказав нардеп.

Читайте також У Нацбанку впевнені, що інфляція цього року не перевищить 10%

Відповідаючи на питання про те, чи намагається він своїми поправками зробити законопроект конституційним, нардеп зазначив: "Я хочу, щоб люди з холодною головою сіли, проговорили це й знайшли прийнятне рішення. І, може, переглянути свою позицію в переговорах з МВФ. Таким чином я беру удар на себе і дозволяю президенту відбитися від тих нападок, які на нього йдуть, щоб він спокійно розібрався в ситуації".

Зазначимо, що до банківського законопроекту депутати подали рекордну кількість правок - 16335.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Новини по темі

Українці наростили покупку іноземної валюти у листопаді.

За інформацією Національного банку України, в листопаді вітчизняні банки продали населенню 135 мільйонів доларів готівкової іноземної валюти. Вперше з початку року обсяги купівлі валюти українцями перевищив обсяги продажу. «У другій декаді листопа...

2 1

Міжбанк: до кінця дня курс просів завдяки спекулянтам.

1 грудня на валютному ринку пройшло в два етапи. На самому початку сесії відчувався ефект першого робочого дня місяця. Клієнти і банки вважалися, підводили підсумки листопада і лише до 11 години стали виходити на торги з основними обсягами своїх з...

1

В Україні почали активніше збирати податки

План з ПДВ за січень-листопад перевиконано на 53,5%.

1

В Україні з сьогоднішнього дня виросли страхові виплати.

Про це повідомляє прес-служба Фонду соціального страхування Украіни.

1

Підприємці підтримали Податковий комітет ВР в питанні поступового підвищення акцизу на ТВЕН.

Експерти Ради підприємців при КМУ закликають до поміркованої фіскальної політики в умовах коронакризи.

1

ПРРО: з чого розпочати?

Про це повідомляє ГУ ДПС у Київській області.

1

В Україні почала просідати гривня

Курс гривні до євро ослаб до 34,22 грн/євро.

1

Мобільний додаток МВС «Штрафи ПДР» відтепер доступний і для IOS.

МВС створило для водіїв ще одну можливість відстежувати постанови та зміни в штрафах за ПДР.

1

Українські митниці в листопаді перевиконали план з доходів до бюджету.

До загального фонду державного бюджету перераховано 29,79 мільярда гривень, до спеціального фонду – 6,08 мільярда гривень.

2

Pfizer і BioNTech подали заявку на використання вакцини від COVID-19 в Європі.

Компанії Pfizer Inc і BioNTech звернулися в Європейське агентство з лікарських засобів(EMA)з проханням про умовний дозвіл на використання вакцини проти COVID-19. Це зроблено після аналогічних кроків у США і Великій Британії.

1