Верховний Суд дозволив Фонду держмайна реприватизувати «Укртелеком».

Верховний Суд України 28 серпня частково задовольнив касаційну скаргу Фонду держмайна та скасував рішення судів нижчих інстанцій (у справі №910/7708/17), якими Фонду держмайна було відмовлено в задоволенні позову до ТОВ «ЕСУ» (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій «Укртелекома» та стягнення 81,9 млн доларів пені (за прострочення виконання зобов’язання із внесення інвестицій).

Свої позовні вимоги Фонд держмайна обгрунтовував тим, що ТОВ «ЕСУ» неналежним чином виконує зобов’язання, взяті під час приватизації «Укртелекома» в 2011 році: компанія не внесла інвестицій у визначеному розмірі, не створила та не передала у держвласність телекомунікаційну мережу спецпризначення, повідомляє Finbalance.

У свою чергу ТОВ «ЕСУ» констатувало, що внесення інвестицій в розмірі 450 млн доларів не було фіксованою умовою конкурсу з приватизації «Укртелекома», і наводилося лише як «план», а не зобов`язання ТОВ «ЕСУ».

У рамках цієї справи суди першої та апеляційної інстанції в жовтні-грудні 2017 року задовольнили позов Фонду держмайна, однак Верховний Суд скасував відповідні рішення в липні 2018 року та передав справу на новий розгляд у Госпсуд м. Києва, який 07.11.2018 позов ФДМУ відхилив а 26.02.2019 Північний апеляційний госпсуд залишив це рішення без змін.

Верховний Суд у постанові від 28.08.2019 зазначив, що з рішень судів першої та апеляційної інстанції «не вбачається, на підставі яких саме доказів (належних, допустимих, достовірних та достатніх) суди дійшли висновку про здійснення інвестицій саме на суму 450 мільйонів США».

«Посилаючись на наявність в матеріалах справи кошторису інвестицій ТОВ «ЕСУ» на кожний рік, суди не звернули увагу, що вказані документи стосуються інвестицій/витрат ПАТ «Укртелеком», а не ТОВ «ЕСУ». Враховуючи невстановлення судами попередніх інстанцій всіх обставин справи, які необхідні для правильного вирішення даного спору, рішення та постанова в частині первісного позову підлягає скасуванню, а справа направленню на новий розгляд», – зауважив Верховний Суд.

Нагадаємо, Фонд держмайна продав 92,79% акцій «Укртелекома» в 2011 році за 10,6 млрд грн. Фінансуванню відповідної операції сприяв у т.ч. випуск облігацій ТОВ «ЕСУ» на 4,6 млрд грн, більшість з яких (на 4 млрд грн) були викуплені Ощадбанком та Укрексімбанком. Відповідні папери мали бути погашені в березні 2017 року, що, однак, не відбулося (тобто був допущений дефолт). Наразі держбанки намагаються стягнути відповідні кошти з ТОВ «ЕСУ».

Наразі кінцевим бенефіціаром ТОВ «ЕСУ» є Рінат Ахметов. Водночас оточення Дмитра Фірташа в судах намагається стягнути з Ахметова 760 млн дол, недоплачених за куплений у 2013 році «Укртелеком», а також 60 млн доларів нарахованих за декілька років відсотків.

Нагадаємо, 15 лютого Господарський суд Києва відкрив провадження за нововиявленими обставинами у справі про примусове стягнення «Ощадбанком» 1,1 млрд гривень боргу з ТОВ «ЕСУ» Ріната Ахметова.

Фонд державного майна заявив, щов разі повернення ПАТ «Укртелеком» у власність держави, актив знову буде виставлений на продаж. Його реальна вартість становить кілька сотень мільйонів доларів. У квітні Печерський райсуд з подачі Фонду держмайна скасував арешт з 92,79% акцій «Укртелекому». Також скасовано заборону на відчуження цінних паперів підприємства.

Бізнесмен Рінат Ахметов не зміг повернути компанію у власність, не дивлячись на звернення до Лондонського суду. 19 жовтня 2017 року Господарський суд Києва за позовом Фонду держмайна розірвав укладений в березні 2011 року договір купівлі-продажу акцій компанії «Укртелеком» з компанією «ЕСУ», що належить бізнесмену Рінату Ахметову.

26 лютого Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити скаргу Фонду держмайна і залишив без змін рішення Господарського суду Києва від 07.11.2018, яким Фонду держмайна було відмовлено в задоволенні позову до ТОВ «ЕСУ» за договорами купівлі-продажу.

23 липня Верховний Суд України скасував рішення судів попередніх інстанцій та підтримав державний «Ощадбанк» у дворічній суперечці з ТОВ «ЕСУ» (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) щодо розірвання договору купівлі-продажу облігацій між держбанком і «Укртелекомом».

8 серпня Верховний Суд України (ВСУ) відмовився задовольнити заяву «Ощадбанку» про перегляд за нововиявленими обставинами судових рішень (зокрема, касаційної інстанції) в справі №910/14130/17, якими держбанку було відмовлено у задоволенні позову до ТОВ «ЕСУ» про стягнення 1,1 млрд грн боргу шляхом звернення стягнення на 92,79% акцій «Укртелекома», які належать ТОВ «ЕСУ» (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) та були передані в заставу для «Ощадбанку».

Пізніше Виконавча служба наклала арешт на майже 93% акцій «Укртелекому» за борги ТОВ «ЕСУ» (власник пакета акцій «Укртелекому») перед «Ощадбанком».

Автор: Валерій Савицький

загрузка...

Фото: Akzent.zp.ua

Новини по темі

Інвестгруппа ICU вклалася в український стартап Respeecher, який дозволяє розмовляти голосами знаменитостей.

Розробка компанії відкриває ряд нових можливостей для студій, які займаються виробництвом аудіовізуального контенту і відеоігор.

3

Дешеві кредити для бізнесу: стало відомо, скільки вже видали грошей.

Милованов нагадав, що держпрограма також передбачає навчання підприємців

3

Бізнесу в Китаї роздають величезні кредити на боротьбу з коронавірусом.

Влада Піднебесної закликала банки активно надавати фінансування

3

Через тіньовий ринок ПДВ держава щомісяця втрачає до 2 млрд грн — Гончарук.

Уряд оновив систему моніторингу ризиків при реєстрації податкових накладних. У минулому році завдяки ній вдалося зупинити тіньові оборудки на майже 6 млрд грн.

1

Промислове виробництво в ступорі: причини падіння одного із ключових секторів України.

Падіння промисловості набуло системного характеру і потребує швидких дій держави, — такою була оцінка ситуації  Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в Україні щодо падіння в 7,5% промислового виробництва в листопад...

2 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie