«Над усіма » справами банкірів « нависла тінь Коломойського» – економіст Фурса про розвиток подій і реакцію МВФ (Відео).

В ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі" економіст Сергій Фурса розповів як пов'язані справи, фігурантами яких є колишні керівники Національного банку України.

Нагадаємо, що раніше у ДТП потрапила в Лондоні Валерія Гонтарєва, після чого у неї згорів будинок, а у невістки спалахнув автомобіль. Згодом заарештували колишнього заступника голови НБУ Олександра Писарчука. Також СБУ затримало голову "Укрексімбанку" Олександра Гриценка.

"Над усіма справами є тінь пана Коломойського. У справах різні контексти. Наприклад справа пана Гриценка. Йому висував обвинувачення пан Кулик - це прокурор, якого звільнять в найближчі дні з прокуратури, який давно тісно асоціюється з паном Коломойським. Важко сказати по суті справи, що йому там закидають . Якщо говорити про форму, то можна уявити ніби брали якогось наркобарона. Ми ж розуміємо, якщо треба силоміць схопити когось в суботу то тільки для того щоб два дні протримати і принизити цю людину", – Сергій Фурса розповів про затримання банкірів.

На думку економіста, Гриценко опинився у в'язниці скоріш через те, що він родич Порошенка.

Економіст розповів, що місія МВФ має дві червоні лінії. Перша – це компроміс з Коломойський, друга – незалежність Національного банку. Саме справа Писарука стосується обох червоних ліній. Українська влада близька до того щоб перейти червоні лінії.

Сергій Фурса пояснив, як впливають затримання банкірів на іноземних інвесторів:

"Інвестори нервують бо пан Писарук має бездоганну репутацію. Він працював після Національного банку і в МВФ, і очолював "Райффайзен Банк Аваль". Коли до такої людини приходять вночі, в диків форма намагаються арештувати, то виникає багато питань. Це ставить під питання результат місії МВФ"

Еконміст також дав прогноз щодо розвитку справ над колишніми власниками "ПриватБанку": "Суд в Лондоні затягує процес. Це буде тривати ще роки два. Є два варіанти. Силові органи можуть намагатися давати результат, бо на них тиснуть, їм треба щось показати. Президент сказав: даю вам два-три місяці. Вони намагаються щось показати, а показати нічого. Там низький рівень професіоналізму в розумінні банківської сфери. З іншого боку МВФ тисне на українську владу. Українська влада взяла на себе зобов'язання повертати кошти, які виведені і притягувати до відповідальності тих, хто винен".

За словами експерта, затримання підозрюваних у такій формі схоже на вибірковість і на те, що справу "ПриватБанку" намагаються відтінити менш важливими справами.

Як повідомляв 5UA, судовий процес "ПриватБанку" у Лондоні стосується незаконного привласнення 1,9 млрд доларів США за допомогою шести компаній (три зареєстровано у Великобританії, і три – на Британських Віргінських островах). Банк прагне повернути ці кошти в повному обсязі, включно з відсотками, що нараховуються за ставкою приблизно півмільйона доларів США на день.

Новини по темі

Милованов розповів, коли українські зарплати зможуть наздогнати польські.

Згідно з наведеною ним статистикою, темпи зростання реальної заробітної плати в Україні перевищували польську динаміку у 2018-му та 2017 роках

1 1

Триває робота над програмою Світового банку з управління земельними ресурсами.

Як інформують у прес-службі ЛОДА, на Львівщині триває робота над програмою Світового банку ʺПідтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україніʺ.

1

Регулятор змінив правила випуску та використання банками платіжних карток.

У оновленому порядку з емісії платіжних карток переглянуті права учасників операцій.

1

У Путіна відмовилися вважати вирішеним спір із Україною щодо газу.

У Кремлі заявили, що Росії і Україні не вдалося вийти на остаточні домовленості

1

Легалізація грального бізнесу принесе до держбюджету мільярди гривень щорічно.

До заборони в 2009 році гральний бізнес приносив у скарбницю держави близько 3-4 мільярдів гривень щорічно.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie