Марченко назвав дві головні причини, чому ситуація з пенсіями буде погіршуватися.

Світовий демографічний тренд і катастрофічний рівень тіньової зайнятості в Україні є причиною мізерних пенсій в Україні

Міністр фінансів Сергій Марченко розповів, що світовий демографічний тренд і катастрофічний рівень тіньової зайнятості в Україні є причиною мізерних пенсій в Україні. Про це повідомляє «Главред».

При цьому перший фактор в майбутньому буде тільки погіршуватися в зв'язку зі зниженням рівня народжуваності і збільшенням тривалості життя літніх людей.

«Основна причина – демографічний тренд. Він не є чимось унікальним в Україні, це світовий тренд – коли народжуваність зменшується, а тривалість життя літніх людей на пенсії збільшується», – пояснив Марченко.

За даними міністерства, на сьогоднішній день в Україні налічується 11 млн пенсіонерів, а на працююче населення, яке сплачує єдиний соціальний внесок, припадає всього лише 9,7 млн. така ситуація говорить про те, що для фінансування пенсій не вистачає ресурсу, який формується виключно за рахунок сплати єдиного соціального внеску нинішніми працівниками.

Міністр упевнений, в майбутньому ситуація буде тільки погіршуватися.

«За прогнозом Світового банку для всіх економік світу, незабезпеченість пенсійних систем до 2050 року становитиме 400 трлн доларів. Це означає, що діючі пенсійні системи не забезпечені достатнім ресурсом», – констатував Марченко.

Друга причина, по якій державні пенсії в Україні опинилися під загрозою, – це катастрофічний рівень тіньової зайнятості в країні. За підрахунками міністерства, близько 10 млн українців працюють нелегально.

«Зараз в Україні налічується 29 млн осіб у віці від 15 до 7 років, з яких тільки 14 млн отримують хоч якісь доходи (як активні, так і пасивні). Якщо прибрати звідси близько три млн «заробітчан» і ще два млн безробітних, то залишається ще 10 млн економічно активних українців, які залишилися «поза обліком», тобто не проходять по базах обліку податкових органів і, відповідно, офіційно не платять податки», – повідомив Марченко.

Нагадаємо, Сергій Марченко знайшов пояснення повільному зростанню мінімальної зарплати.

Як відомо, днями Світовий банк дав Україні пораду щодо накопичувальних пенсій.

Напередодні фахівці розповіли, скільки в Україні приватних пенсійних фондів і скільки вони платять учасникам.

Тим часом радник глави Офісу президента України, колишній міністр розвитку економіки Тимофій Милованов закликав українців не розраховувати на пенсії від держави та самим збирати гроші.

Крім того, міністр фінансів розповів, кому з українців розраховувати на пенсію взагалі не варто .

Згодом міністр фінансів пояснив свою скандальну заяву про пенсії

Також названо країни, де найкраще живеться пенсіонерам.

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Новини по темі
«Дешеве життя»

«Дешеве життя»

Як вирішується квартирне питання у окупованому Луганську

Український тиждень

У Харкові занедбану пустку перетворили на сучасний сквер з безкоштовним Wi-Fi.

У Харкові занедбану пустку перетворили на сучасний сквер з безкоштовним Wi-Fi.

У Харкові на місці колись занедбаного парку відкрили сучасний Сквер Мислителів: з безкоштовним Wi-Fi, зарядними пристроями для смартфонів і унікальною скульптурою з технологією доповненої реальності. Сквер...

УНІАН

Зеленський ще остаточно не визначився, –  «слуга народу»  Фролов про ймовірну відставку Тарана.

Зеленський ще остаточно не визначився, – «слуга народу» Фролов про ймовірну відставку Тарана.

У ЗМІ у вересні з'явилася інформація про те, що міністра оборони Андрія Тарана можуть відправити у відставку. Однак щодо цього питання Володимир Зеленський ще остаточно не визначився. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал он...

1

Поставити Путіна в незручну ситуацію, – Фурса про знижку для Росії на транзит газу.

Поставити Путіна в незручну ситуацію, – Фурса про знижку для Росії на транзит газу.

Україна пропонує Росії знижку у 50% на транзит газу. Якщо країна-агресорка погодиться – ціна на нього може суттєво впасти. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал ...

1 25

Дуже ефективно, – Комісаренко виступив за змішування вакцин.

Дуже ефективно, – Комісаренко виступив за змішування вакцин.

Вакцинація наразі є єдиним шляхом ефективної боротьби з коронавірусом. Але до цього треба звичайно додати і протиепідеміологічні заходи. Читати на сайті:

«98% пацієнтів – невакциновані»: страшні кадри коронавірусу в Харкові.

«98% пацієнтів – невакциновані»: страшні кадри коронавірусу в Харкові.

В Україні за добу від коронавірусу померли 330 пацієнтів, захворіло майже 15 тисяч осіб. У багатьох регіонах лікарні переповнені, а лікарі "швидкої" за день обслуговують десятки пацієнтів. Спецрепортаж про те, як хворих на коронавірусну хворобу ря...

«Схитрувати не вийде» : До яких обмежень готуватися мешканцям Києва у разі  «червоної»  зони /включення.

«Схитрувати не вийде» : До яких обмежень готуватися мешканцям Києва у разі «червоної» зони /включення.

Київ за кілька днів може перейти до "червоної» зони карантину. Прогнозує столичний голова Віталій Кличко. У п'ятницю Комісія з надзвичайних ситуацій мала узгодити точну дату, натомість затвердила перелік протиепідемічних обмежень, які запровадять ...

Олександр Пономарів - законодавець сучасної культури мови - ГЕН УКРАЇНЦІВ з Іриною Фаріон.

Олександр Пономарів - законодавець сучасної культури мови - ГЕН УКРАЇНЦІВ з Іриною Фаріон.

Мовознавець лицарського гарту, законодавець сучасної культури мови, кодифікатор правописних норм, перекладач, журналіст, професор, академік та розвінчувач ліберального гасла "єдина країна - єдіная страна". Про Олександра Пономарева - ідеолога агре...