В Україні затвердили список опорних лікарень

Йдеться про 211 опорних медичних установ.

Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження, згідно з яким затверджується перелік опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах до 2023 року. Під час формування переліку брали до уваги доступність закладів для пацієнтів, оскільки шлях до лікарні має займати не більше години.

Про це йдеться на& сайті МОЗ.

Читайте також:

Зеленський підписав указ щодо доступності елітної лікарні "Феофанія" для всіх українців

Як зазначається, завдяки цьому рішенню в Україні має поліпшитися доступність медичної допомоги. "Це дозволить сконцентрувати інвестиційні ресурси та розбудувати мережу надання медичних послуг", - додали у Міністерстві.

Під час формування переліку однією з головних умов була доступність закладів для пацієнтів. Шлях до лікарні, як наголошується, не повинен перевищувати одну годину. Таким чином, до списку внесли медичні заклади, які відповідають вимогам і можуть забезпечити належну і своєчасну допомогу пацієнта.

Читайте також:

Від 2020 року в Україні можуть заборонити продаж антибіотиків без рецептів: як бути

Загалом, було затверджено 211 опорних медустанов, із них у Вінницькій - десять, Волинській - сім, Дніпропетровській - п'ятнадцять, Донецькій - одинадцять, Житомирській - шість, Закарпатській - вісім, Запорізькій - дев'ять, Івано-Франківській - дев'ять, Київській - тринадцять, Кіровоградській - сім, Луганській - п'ять, Львівській - дев'ять, Миколаївській - шість, Одеській - тринадцять, Полтавській - вісім, Рівненській - сім, Сумській - сім, Тернопільській - шість, Харківській - п'ятнадцять, Херсонській - вісім, Хмельницькій - десять, Черкаській - вісім, Чернівецькій - п'ять і Чернігівській області - дев'ять.

Раніше повідомлялося, що від 1 квітня в Україні запрацює Програма медичних гарантій, до неї увійшли амбулаторно-поліклінічна, стаціонарна, екстрена, паліативної меддопомоги, медична реабілітація та програма «Доступні ліки». Серед іншого, МОЗ виділило п'ять пріоритетних напрямків: лікування гострого інфаркту та інсульту, допомога під час пологів, допомога передчасно народженим дітям і рання діагностика онкологічних захворювань.

МОЗ розширює перелік безкоштовних медичних послуг

МОЗ розширює перелік безкоштовних медичних послуг. Уряд ухвалив Програму медичних гарантій, розпочавши цим другий етап трансформації української медицини. Вже з квітня наступного року цілий перелік медичних послуг стане безкоштовним на всіх рівнях допомоги. Пацієнт зможе обирати не лише сімейного лікаря, а й спеціаліста вторинної ланки.

МОЗ розширює перелік безкоштовних медичних послуг
Новини по темі

Аномальна зима: Україна може втрати частину врожаю

Фахівці радять аграріям спланувати профілактичні обробки посівів, а також велику увагу приділити живленню рослин.

1

Українцям дозволили вдвічі довше перебувати без віз в Аргентині.

Термін дозволів тепер сягає шести місяців.

1

У Черкаській області четверо дітей заблукали в лісі.

Їх знайшли за шість кілометрів від найближчого села.

1

У Міноборони розповіли, як перехід на нову систему харчування в ЗСУ позначиться на витратах.

Норми не будуть зменшені – запевняють у профільному міністерстві.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie