У Польщі заарештували росіянку, яку підозрюють у розпалюванні ворожнечі до українців

Тиждень

У Польщі заарештували громадянку Росії, яку підозрюють у розпалюванні ворожнечі до України. Про це в п'ятницю,18 травня, пише ВВС.

Так, Агентство внутрішньої безпеки (ABW) повідомило, що "нейтралізувало" дві "російські гібридні військові мережі", які підривали безпеку Польщі. Зокрема, речник польської контррозвідки Станіслав Жарин зазначив, що росіянку "Катерину Ц." незабаром депортують із країни, ще чотирьом іншим людям заборонили в'їжджати до Польщі.

Як зазначається, жінка приїхала до Польщі нібито з метою отримання вищої освіти ще в 2013 році. Польських громадян, які співпрацювали зі вказаними росіянами, перевірить контррозвідка разом із прокуратурою.

Крім того, Жарин заявив, що вони займалися "підживленням польсько-української ворожнечі в соціальній та політичній сферах та підривали тлумачення польської історії, замінивши його російським поглядом".

Речник польської контррозвідки додав, що ABW має інформацію про те, що "Росія не лише інспірує польських громадян до того, щоб виконувати певні дії проти Польщі, які є в інтересах Росії, але також фінансує їхню активність у цій сфері".

Він також заявив, що російські агенти розкрадали частину грошей, які їм виділяли з Росії.

Нагадаємо, у селі Ґлоскув неподалік Варшави група невідомих зловмисників напала на трьох громадян України та жорстоко побила одного з них. Так, Микола, Андрій та Руслан працюють в Асоціації водних компаній у Ґлоскуві. Вони займаються технічним обслуговуванням та очищенням дренажних канав. Їм від 45 до 52 років. Зазначається, що у четвер, 3 травня, українці пішли у місцевий магазин. Після виходу з нього їх зачепив незнайомий чоловік, згодом сталася словесна перепалка. У свою чергу, коли українці йшли додому, дорогу їм загородили дорогу два автомобілі, з яких вийшло шість-сім чоловіків. Нападники витягнули з багажників бейсбольні бити та накинулися з ними на українців. Руслану та Андрію вдалося втекти. Зловмисники змогли наздогнати тільки Миколу. Бандити зловили його і жорстоко побили. Наголошується, що під час побиття у чоловіка стався епілептичний напад. До лікарні його привезли з проламаним черепом, численними крововиливами та відкушеним язиком. Крім того, чоловік був у нетверезому стані, тому його не змогли допитати.

Консульський відділ посольства України в Польщі заявив, що напад на українця був скоєний однією особою. Зазначалося, що Україна підтримує контакт з місцевою поліцією та прокуратурою.

11 травня стало відомо, що громадянин України, якого жорстко побили поблизу Варшави, знаходиться в критичному стані.