Компанія «Автоспецпром» контролює 75% ринку «швидких».

ТОВ "Автоспецпром", власниками якого є члени родини Фісталь, у 2021 році поставило 75% "швидких", які закуповувалися без тендерів, на договірній основі.

Про це пише РБК-Україна.

Видання звертає увагу, що днями в Україні розпочалася підготовка до нової масштабної закупівлі автомобілів "швидкої допомоги" - державне підприємство "Медичні закупівлі України" розмістили в системі Prozorro оголошення про проведення централізованого конкурсу з відбору постачальників "швидких". А буквально за тиждень до цього політолог Віктор Таран та ТОВ "Автоспецпром" на сторінках ЗМІ вступили в гостру дискусію на тему того, чи є компанія монополістом на ринку "швидких".

Зокрема, за твердженнями Тарана, "Автоспецпром" на різних рівнях виграв у 202 тендерах з 243 і уклав договорів на суму майже 3,4 млрд грн. В компанії інформації політолога назвали недостовірною, але в той самий час заявили, що "Автоспецпром" є провідним українським виробником автомобілів швидкої медичної допомоги.

РБК-Україна проаналізувало доступну у відкритих джерелах інформацію щодо закупівель "швидких" різних типів і дійшло до наступних висновків: у 2021 році "Автоспецпром" реалізував 68% "швидких" типу А, 76% "швидких" типу В і 77% - типу С. Загалом за цей рік компанія продала 443 "швидких допомоги", що становить 75% від загальної кількості проданих автомобілів.

"Українське законодавство з цього приводу говорить наступне: "Монопольним (домінуючим) вважається становище суб’єкта господарювання, частка якого на ринку товару перевищує 35 відсотків, якщо він не доведе, що зазнає значної конкуренції" (п.2 ст. 12 Закону України "Про захист економічної конкуренції")", - зазначає видання.

Журналісти також звертають увагу на те, що на думку учасників ринку, така ситуація стала можливою тому, що у значній кількості тендерів технічні вимоги прописуються саме під "Автоспецпром".

"Для закупівлі 12 "швидких" у Дніпропетровській області була прописана вимога до потужності двигуна не менше 160 к.с… ВСІ автомобілі Peugeot та Citroen в Україні мають саме таку потужність двигуна – це єдиний доступний для них варіант. В той час як для Ford та Volkswagen – це топові, найдорожчі двигуни. От і виходить, що "Автоспецпром", маючи ексклюзив на постачання "швидких" на базі Peugeot та Citroen, отримує цінову перевагу на ринку", - наголошують у виданні.

Автори також звертають увагу на те, що діяльністю "Автоспецпрому" вже неодноразово цікавилися правоохоронці, компанія навіть фігурує в декількох провадженнях, які стосуються порушень при переобладнанні "швидких".

Разом з тим, жодної реакції на тривалу монополізацію ринку компанією ані з боку Антимонопольного комітету, ані з боку правоохоронних органів не було. Хоча встановлення монополії на ринку загрожує знищенням конкуренції, зниженням якості товарів та послуг, а також тим, що на автомобілях "швидкої" будуть використовуватися застарілі технології.

"Тому принципово важливо, наскільки прозоро цього разу пройде процедура відбору постачальників, наскільки паритетним буде розподіл державного замовлення, та чи збережеться монополія "Автоспецпрому" на ринку "швидких", - наголошують у виданні.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Григорій Бондар

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
«Права рука» Авакова: якою була політична діяльність Антона Геращенка.

«Права рука» Авакова: якою була політична діяльність Антона Геращенка.

Незмінна "права рука" Арсена Авакова – Антон Геращенко вже не заступник глави МВС. Він має 20-річний досвід у політиці та багато років був рупором ексміністра внутрішніх справ України. Читати на сайті:

2

Перше  «золото»  на Олімпійських іграх: скарбничка української збірної поповнилася чотирма медалями.

Перше «золото» на Олімпійських іграх: скарбничка української збірної поповнилася чотирма медалями.

Перше золото української збірної на Олімпійських іграх. Перемогу приніс борець греко-римського стилю Жан Беленюк. Окрім цього, скарбничка української збірної сьогодні поповнилася ще одним сріблом і двома бронзовими нагородами. Більше про перемоги ...

1 8

Погрожував підірвати Кабмін та взяв двох заручників: деталі спецоперації біля уряду.

Погрожував підірвати Кабмін та взяв двох заручників: деталі спецоперації біля уряду.

Граната, як перепустка до урядових кабінетів. Зранку 43-річний доброволець батальйону «Айдар» Володимир Прохнич зайшов до будівлі Кабінету міністрів з бойовою гранатою і заявив, що живим звідси не вийде. На місце відразу стягнули спецпризначенців,...

Поховальні вінки несе у двори приватних будинків: дощовою водою розмило цвинтар на околиці Дніпра.

Поховальні вінки несе у двори приватних будинків: дощовою водою розмило цвинтар на околиці Дніпра.

Могили провалюються, потоки руйнують пам'ятники. З кладовища вода несе ґрунт і поховальні вінки просто у двори сусідніх приватних будинків. Місцеві звинувачують у всьому фермерів, які опікуються тутешніми полями. Кажуть – ті дохазяйнувалися. Мовля...

Від безкоштовної їжі до грошових призів: як посадовці стимулюють щеплюватися українців.

Від безкоштовної їжі до грошових призів: як посадовці стимулюють щеплюватися українців.

Від безкоштовної їжі до грошових призів. В усьому світі заохочують людей вакцинуватися від коронавірусу. І роблять це по-різному. Про запровадження бонусів для щеплених громадян заговорили і в Україні. Водночас, лунають заяви і про суворі обмеженн...

Місяці без зарплати: робітники шістьох шахт  «Львіввугілля»  вимагають оплати праці.

Місяці без зарплати: робітники шістьох шахт «Львіввугілля» вимагають оплати праці.

Місяці без зарплати. Так живуть гірники шахт на Львівщині. Нині вони вийшли на акцію протесту у Львові. Близько 3 сотень шахтарів пройшлися вулицями міста, щоб привернути увагу до своєї проблеми. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільм...

1 1