Красень серед чудовиськ. Огляд Acer Predator Triton 700

Новое Время 3
Красень серед чудовиськ. Огляд Acer Predator Triton 700

Що робити людям, які хочуть ігровий ноутбук, але шарахаються від усіх цих монстрів, що заполонили ринок? Подивитися на Acer Predator Triton 700.

Ігрові ноутбуки – дивні пристрої. Вони коштують більше, ніж стаціонарний PC такої ж потужності, та й портативності в них немає. Виробники почали мірятися терафлопсами, щоб зробити найпотужніший пристрій на ринку. У підсумку ми отримуємо восьмикілограмовий Acer Predator 21X, який тільки умовно можна назвати ноутбуком.

Що в коробці

У картонному кейсі Triton 700 ви знайдете сам ноутбук, мишку і блок живлення. Останній за розмірами можна порівняти з цеглиною, але в господарстві корисний не менше.

Останні дні в Києві досить холодно, і цей "малюк" відмінно впорався із зігріванням ніг. Один бал хоча б за це. Мишка – ще один плюс в карму Acer. Виробник зробив хороший і чутливий тачпад, але в 90% випадків мишка була зручнішою.

Дизайн

Дизайн Triton 700 закохує в себе з першого погляду. Особливість моделі – відносно тонкий корпус за мірками ігрового ноутбука. У закритому стані товщина сягає 19 міліметрів, а вага, в будь-якому випадку, – 2.45 кг. З огляду на те, що у Triton 700 всередині, такий результат дивує. Порадувала і якість збирання: ноутбук відчувається як стильний монолітний шматок металу.

Бічні грані "Тритона" всіяні периферійними портами. У ноутбуці знайшлося місце для трьох USB 3.0 і одного 2.0, Type-C, гигабитного порту, а також виходу для навушників. Ззаду виробник залишив місце для HDMI 2.0, Displayport і DC-in jack.

До дизайну пристрою є тільки одна претензія – товсті рамки навколо дисплея. За бажання в нижній частині можна розмістити десяток екранів Apple Watch.

Acer поставили в Triton 700 15-дюймову IPS матрицю з роздільною здатністю 1920х1080 і частотою оновлення 120 Гц. Плюс він матовий, і можна спокійно грати на вулиці, якщо вас вигнали "погуляти на свіжому повітрі". Екран хороший, але величезні рамки псують все враження.

Ще одне неоднозначне рішення – тачпад. Незважаючи на його чуйність, руки все одно тягнуться до комплектної мишки. Вся справа в розташуванні, яке вписується в дизайн, але на шкоду зручності. Як ви вже помітили, клавіатура Triton 700 знаходиться біля нижнього краю, тоді як тачпад посунули вгору під скляну панель.

До такого розташування потрібно звикнути, і через кілька годин роботи рука машинально тягнеться вгору. Acer розуміли, що геймери частіше використовуватимуть комплектну мишку, ніж тачпад, і пересунули його наверх. Так він не муляє очі, а клавіатура залишилася на звичному місці.

Acer поставила в Triton 700 механічну клавіатуру з коротким ходом клавіш. Вони приємно клацають, але не видають шуму друкарської машинки, на відміну від повнорозмірних побратимів. Ви навіть можете писати огляд о першій годині ночі, не боячись розбудити дружину, дитину або рибку. До того ж писати можна в повній темряві завдяки настроюваному підсвічуванню.

Попередньо встановлений Predator Sense не тільки допомагає моніторити нагрів і продуктивність, а й налаштовувати підсвічування. Це зручніше, ніж здається на перший погляд. Ви можете присвоїти кожній клавіші свій колір, що допомагає в повсякденному використанні. Приклад: блоку з літерами присвоїти червоний колір, верхньому цифровому блоку – жовтий, а ряд "F" пофарбувати у фіолетовий. Навіть не дивлячись на клавіатуру ви розумієте, де у вас букви.

В іграх ще крутіше: ви налаштовуєте кожен колір під конкретну дію, а потім зберігаєте профіль для гри. Це дуже зручно, і за цю фішку Triton 700 отримує жирний, як його рамки, плюс.

Продуктивність в іграх

Поговоримо про головне покликання Acer Predator Triton 700. В моєму випадку в ноутбуці знаходяться Intel Core i7 – 7700HQ, 32 Гб оперативної пам'яті і видюха GeForce GTX 1080 на 8 Гб GDDR5X. Там ще SSD на терабайт, але це вже лірика. Головне, що начинка "Тритона" дозволяє запускати всі ігри на максимальних налаштуваннях у 1080р. У тестуванні брали участь Assassin's Creed: Origins, Fortnite, а також забаговані Kingdom Come: Deliverance і Ni No Kuni II: Revenant Kingdom.

Ігри показали себе відмінно. Assassin's Creed: Origins на максимальних налаштуваннях запускався в 60 кадрів, на пару з Fortnite і Ni No Kuni II. А ось Kingdom Come: Deliverance дотягував тільки до 40 на ультраналаштуваннях у завантажених місцях, але це все знаменита оптимізація Warhorse.

Всі ігри запускаються без проблем, але якщо ви почнете грати, то про це дізнається вся квартира. Тут ми підібралися до другого мінуса – шум. На моїй пам'яті, останній раз такі звуки видавала PlayStation 3 з перших ревізій, яка запускала The Last of Us. Acer встановила два вентилятори AeroBlade 3D і п'ять теплових трубок, що рятує цього звіра від перегріву, але створює побічний ефект у вигляді шуму.

Перекричати "рев Тритона" можуть вбудовані динаміки з Acer True Harmony і Dolby Atmos. Вони відмінно передають дзвін металу, вибухи, постріли і навіть вокал з гітарними запилами. Якщо ж ви хочете повного занурення, то вам допоможуть навушники, які повністю ізолюють від шуму.

Цікаво, що проблема з гулом зникає повністю, коли ноутбук відключений від мережі. В такому стані "Тритон" йде в режим низької продуктивності, але живе від сили кілька годин. Можливо, що це огріхи тестового зразка, адже Acer говорять про п'ять годин роботи від батареї, що є відмінним показником для такого заліза.

Робочий інструмент

Але не іграми єдиними, адже за своїми характеристиками Triton 700 – відмінний робочий інструмент. За два тижні мені вдалося протестувати його і в хвіст, і в гриву. Працюючи з джерелами, часто доводиться тримати сотні вкладок в Chrome, до того ж у двох вікнах. Тут дуже рятує 32 Гб оперативної пам'яті, які не дозволяють ноутбуку йти в "синій екран". "Тритон" також відмінно справляється з Adobe Photoshop, Illustrator, Premiere Pro і так далі.

До того ж начинка ноутбука повністю позбавляє Windows 10 від лагів. Користувачі операційки Microsoft звикли критикувати систему за зайву глючность. За два тижні Triton 700 показав себе відмінно, навіть із засміченим реєстром, а також встановленим іграми і програмами для монтажу.

Ціна питання

За мінімальну комплектацію з GTX 1060, Intel Core i7 і 16 Гб оперативної пам'яті Acer просить 69 тис. гривень, а за топове рішення – 120 тис. Не занадто демократично, але такий пристрій купується на кілька років наперед і підходить для будь-яких завдань.

На початку огляду я розпинався з приводу величезних розмірів ігрових ноутбуків і вигадливого дизайну. Так ось, тут ці мінуси нівелюються. "Тритон" все ще виглядає як ігровий ноутбук, але габарити порівнянні зі звичайними. Він підійде геймерам, а також людям, яким потрібен потужний ноутбук з прикольним дизайном.

Вердикт НВ

8/10

Щоб вам було простіше вирішити, чи потрібен вам цей ноутбук, коротко резюмуємо всі плюси і мінуси.

Добре:

  • дизайн
  • продуктивність
  • габарити
  • екран
  • клавіатура

Погано:

  • шум
  • батарея
  • товсті рамки

У підсумку ми отримуємо відмінний ігровий пристрій, який підходить під всі сценарії використання. Якщо плюси дизайну, продуктивності і клавіатури перекривають мінуси у вигляді шуму і поганої батареї, то ви знаєте, що робити. Від НВ Acer Predator Triton 700 отримує 8 Елен Ріплі з 10 можливих.