Вчені визначили ризик смертельних хвороб серця за ДНК.

Виявлено сигнатури ДНК, пов'язані із серцевими захворюваннями

Вчені виявили сигнатури ДНК, пов'язані із серцево-судинними захворюваннями. Відкриття дозволить проводити клінічне втручання задовго до прояву симптомів.

Результати наукової роботи опубліковано в журналі JAMA Cardiology. Вони ґрунтуються на аналізі даних п'яти великих когортних досліджень серця в різних популяціях.

Зокрема, співробітники Університету Колумбії провели аналіз даних Strong Heart Study – найбільшого дослідження серцево-судинних захворювань в американських індіанців, яке проводилося в партнерстві з громадами Великих рівнин і Південно-Заходу з 1988 року.

За зразками крові вони спробували визначити конкретні ділянки ДНК, де відбувається метилювання (модифікація молекули ДНК без зміни самої нуклеотидної послідовності ДНК). Активність була пов'язана з випадками ішемічної хвороби серця, включно із серцевим нападом і коронарною смертю.

Після цього фахівці застосували той же підхід до чотирьох когорт з інших досліджень. Загалом вони вивчили більше ніж 400 тисяч ділянок ДНК і 1894 випадки ішемічної хвороби серця.

У підсумку було виявлено понад 500 епігенетичних міток, пов'язаних із серцево-судинним ризиком. Із них 33 були пов'язані з таким ризиком у трьох і більше когортах. Подальший аналіз спільних рис між 33 мітками показав, що багато хто з них пов'язаний із геном EGFR, який бере участь у зростанні та виживанні клітин.

"В остаточному підсумку ми сподіваємося, що дослідження дозволить нам виявляти і запобігати хворобі, хоча до розробки відповідних тестів на метилювання ДНК ще далеко", – прокоментувала авторка дослідження докторка Ана Навас-Асьєн.

Як повідомляв OBOZREVATEL, британські вчені з Оксфордського університету знайшли 371 генетичний маркер у ДНК людини, які визначають час першого статевого акту й народження дитини.

У науковій роботі зазначено, що саме поєднання генетики, соціальних прогностичних параметрів і навколишнього середовища сприяє ранньому або пізньому часу, коли людина починає займатися сексом.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Олені, що гавкають святкують поповнення: у екопарку Харкова народився мунтжак.

Олені, що гавкають святкують поповнення: у екопарку Харкова народився мунтжак.

У Харківському екопарку з'явилося поповнення у дивовижних створінь – мунтжаків. Це маленькі Олені, які під час небезпеки залякують супротивника гавканням. Мунтжаки – найдавніший вид на землі. Свого часу вони мешкали і в Європі. Нині ж проживають у...

Ханг-оркестр на Черкащині створює дивовижну музику на унікальному інструменті: подробиці.

Ханг-оркестр на Черкащині створює дивовижну музику на унікальному інструменті: подробиці.

Космічні звуки унікального ханга – такої мелодії не створює більше жоден інструмент. А грає він на Черкащині. Неймовірні мелодії оживають в руках Антона Стрільця. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BBC та серіали. Друзі, ставте л...

1 19

Чому вакцинація – обов'язок, а не прохання, Думки мої тихі.

Чому вакцинація – обов'язок, а не прохання, Думки мої тихі.

Думки мої тихі про наших з вами співгромадян-антивакцинаторів. Тих, які зараз обурено трясуть Конституцією із вимогою не порушувати їхні "священні" права вчиняти зі своїм життям усе, що їм заманеться. Мовляв, то є незаконним – примушувати їх до ще...

У Гаазі виступили 50 родичів жертв рейсу МН17: найемоційніший блок слухань.

У Гаазі виступили 50 родичів жертв рейсу МН17: найемоційніший блок слухань.

У Гаазі за 3 тижні слухань виступили майже 50 родичів загиблих у катастрофі збиття Боїнга МН17. Під час засідань не стримували емоцій і сліз. Більшість родичів вимагали правди від Кремля. Читати на сайті:

Як різні міста України адаптувались до нових карантинних обмежень.

Як різні міста України адаптувались до нових карантинних обмежень.

Україна з 23 вересня перейшла у жовту зону карантину. Першими, хто відчув вплив нових обмежень – батьки, адже працюють далеко не всі освітні установи. Читати на сайті:

Сепаратистського лідера Каталонії Пучдемона заарештували в Італії: що відомо.

Сепаратистського лідера Каталонії Пучдемона заарештували в Італії: що відомо.

Італійський суд наказав звільнити колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона, якого затримали учора на Сардинії. Однак він повинен залишатися на італійському острові, поки розглядається запит Іспанії про його екстрадицію. Раніше Пучдемона зааре...