Горбулін про Путіна і ймовірність "великої війни": Щоб піти на серйозне загострення, йому не вистачить "дурної мужності"

Гордон
Горбулін про Путіна і ймовірність

Ніхто з лідерів великих держав не наважиться натиснути на ядерну кнопку, тому що всі хочуть жити. Таку думку висловив директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін в інтерв'ю виданню LB.ua, відповідаючи на запитання про ймовірність світової війни.

"Напруга дійсно сягнула дуже високої межі і викликає тривогу в усьому світі. Цю тезу під сумнів ставити сьогодні не можна. Ми вже "пірнули" в "холодну війну". Уважаю, що з неї ще не випірнули. Я б сказав, що саме минулого місяця у нас було якесь "березневе безумство"... 1 березня Путін (президент РФ Володимир Путін. – "ГОРДОН") задав тон, сказавши про нескінченні можливості свого міністерства оборони. Хоча, я вважаю, у його виступі насправді було багато технологічної маячні. Потім сталися події з отруєнням Скрипаля (колишній російський розвідник Сергій Скрипаль. – "ГОРДОН"), вислання дипломатів. Так, такого ніколи не було. 250 людей протягом такого короткого часу! Плюс треба враховувати відносини США з Китаєм, це вже майже торгова війна. Усе це створює, якщо чесно говорити, дуже сумний небосхил", – зазначив Горбулін.

Він сумнівається у припущенні, що світ наблизився до "великої війни". За словами Горбуліна, Путіну навряд чи вистачить "дурної мужності", щоб піти на серйозне загострення.

"Якщо Путіна я вже вивчив, то про Трампа (президент США Дональд Трамп. – "ГОРДОН") поки що точно сказати не можу. Він прийшов зі сфери шоу-бізнесу якоюсь мірою. Тому вкрай складно сказати, як він оцінює події. Але у США, окрім президента, є Конгрес. А в Росії, окрім Путіна, нічого немає. Там є тільки Путін! Путін – старий, Путін – новий, але насправді нічого не змінюється. Він сам собі опонує. Але водночас, уважаю, що піти на серйозне загострення не вистачить того, що називають, як би це сказати, "дурною мужністю". Бо я не думаю, що хтось хоче припинити життя на цій Землі – завтра або післязавтра. Тому це буде фактором стримування", – наголосив Горбулін.

Відносини між Росією і країнами Заходу погіршилися після того, як РФ анексувала Крим і розв'язала конфлікт на Донбасі.