В Афганістані смертник підірвав виступ президента

1

17 вересня в Афганістані терорист-смертник підірвав начинений вибухівкою автомобіль під час передвиборчого виступу президента країни. Через кілька годин другий масштабний теракт стався у Кабулі.

Як повідомляє 1TV, теракт стався в провінції Парван, яку в рамках виборчої кампанії відвідав президент країни Ашраф Гані. Повідомляється, що автомобіль з бомбою вибухнув біля входу на мітинг, загинули 25 осіб, ще 30 отримали поранення, президент і його оточення не постраждали. Другий теракт стався через три години після першого в центрі Кабула біля поліцейської дільниці і недалеко від будівель міноборони країни та посольства США. Жертвами смертника стали щонайменше 22 людини. Серед загиблих вісім чоловік військових, діти і жінки. Ще 38 цивільних поранені. Поки ніхто не взяв на себе відповідальність за теракти, але афганська влада вважає, що за вибухами стоять таліби, які несуть важкі втрати в ході наступу урядових військ.

Попередній теракт в Кабулі, під час якого загинув американський солдат, призвів до зриву переговорів про перемир’я між рухом «Талібан» і адміністрацією Трампа.

У травні в столиці Афганістану Кабулі в результаті атаки терористичного угруповання «Талібан» на американську неурядову організацію Counterpart International загинули дев’ятеро людей. Також у результаті серії військових операцій в провінції Газні на сході Афганістану були знищені 42 бойовики Талібану, в тому числі три польових командира. Такі втрати бойовики понесли під час спільної спецоперації, яка тривала більше доби. У Катарі офіційні представники США та угруповання «Талібан» 1 травня відновили переговори, які повинні допомогти припинити 17-річну війну в Афганістані. Спецпосланець США з питань миру в Афганістані Залмай Халілзад провів зустріч з політичним керівником талібів муллою Абдул Гані Бардар, який очолює делегацію ісламістів.

На півдні Афганістану в результаті авіаудару по провінції Гільменд загинув щонайменше 21 мирний житель.

Варто відзначити, що раніше Трамп наказав Пентагону готуватися вивести з Афганістану 7 тисяч американських військових, тобто половину контингенту США в цій країні.

Автор: UA.NEWS