СБУ назвала кількість бойовиків, які добровільно здалися українській владі.

1

З серпня 2015 року по теперішній час українській владі добровільно здалися 383 бойовики з «ДНР» і «ЛНР», повідомили у контррозвідці Служби безпеки України (СБУ).

Зокрема,, 128 бойовиків здалися Україні торік і 16 – від початку цього року, сказано у відповіді контррозвідки СБУ на запит видання «Апостроф».

Всі ці люди склали зброю в рамках програми СБУ «На тебе чекають вдома». Вона передбачає, що учасники незаконних збройних формувань можуть перейти на сторону України з найменшими наслідками. При цьому програмою можуть скористатися лише ті бойовики, які не вчиняли тяжких злочинів – вбивств, тортур, зґвалтувань, нападів на підприємства.

Як наголосили у Службі безпеки України, програма «не встановлює законодавчих гарантій і процедур звільнення осіб від кримінальної відповідальності», а лише передбачає консультативну допомогу цим людям у припиненні ними протиправної діяльності. В СБУ зазначили, що в цьому контексті тісно співпрацюють з Національною поліцією, оскільки більшість правопорушень розслідуються саме поліцейськими.

Для участі в програмі «На тебе чекають вдома» достатньо повідомити українським правоохоронцям про свої наміри будь-яким зручним способом.

«Поки ця програма – єдиний спосіб для сепаратистів “помиритися” з українським законодавством», – наголошується в публікації.

Нагадаємо, війна на Донбасі, яку спричинили підтримувані Росією бойовики, почалася в квітні 2014 року і триває дотепер.

Новини по темі

Аеропорт «Бориспіль» зупиняли через аміак в повітрі: одну людину госпіталізували.

1

Аеропорт «Бориспіль» зупиняли через аміак в повітрі: одну людину госпіталізували

Понад 200 прокурорів Генпрокуратури звільнять за відмову пройти атестацію.

1

Понад 200 прокурорів Генпрокуратури звільнять за відмову пройти атестацію

МЗС Німеччини виступило проти визнання Голодомору в Україні геноцидом.

1

МЗС Німеччини виступило проти визнання Голодомору в Україні геноцидом

Андрій Садовий розповів про пріоритетні ремонти доріг у Львові наступного року.

1

Андрій Садовий розповів про пріоритетні ремонти доріг у Львові наступного року