План з дискредитації України: російські адвокати організовано подають тисячі заяв до ЄСПЛ - «Схеми».

Завдання росіян - спотворення статистики і перевантаження ЄСПЛ, констатували журналісти.

Адвокати з Росії та окупованих територій подають до Європейського суду з прав людини тисячі позовів проти України . Вони координують свої дії і реалізують план з дискредитації України, спотворення статистики і перевантаження ЄСПЛ. Діяльності цих юристів присвячено журналістське розслідування проекту «Схеми».

Саме через сплановані дії цих адвокатів України опинилася в трійці держав, на які найбільше скаржаться в ЄСПЛ через порушення прав людини.

Скарги до ЄСПЛ подають співробітники приватної юридичної компанії - партнера Міністерства юстиції РФ, а також юристи з окупованих районів Донеччини та Луганщини. Частина з них пов'язана з колишнім членом фракції «Партії регіонів» у Верховній Раді Олегом Царьовим, обвинуваченого в державній зраді, деяким українська прокуратура заочно пред'явила підозри у фальсифікації матеріалів для звернення до міжнародних судів.

Всього в ЄСПЛ перебуває близько 10 тисяч скарг проти України. 6 тисяч з них подані кількома групами юристів з Росії і ОРДЛО. Найбільш активна група - чинні та колишні адвокати фірми «Клішин і партнери».

Один з них, Олександр Малахов, подав 771 скаргу в 2014-2020 роках. Тобто, він подавав близько 130 скарг на рік, або ж по одній скарзі частіше, ніж кожні три дні. Журналісти відзначають, що юристи, які системно працюю з ЄСПЛ, подають, як правило, не більше 20 скарг на рік.

Разом 12 адвокатів з «Клішин і партнери» подали до ЄСПЛ понад 5 тисяч скарг на Україну. На цю фірму припадає понад 75% всіх скарг про порушення прав людини в Донецькій і Луганській областях, що були подані проти України від імені мешканців ОРДЛО.

18 цих скарг ЄСПЛ визнав такими, що не підлягають розгляду.

Засновник фірми - Олексій Клішин - колишній член Ради Федерації Федеральних Зборів Росії.

Серед клієнтів «Клішина і партнерів» - низка російських державних органів і структур, у тому числі Міністерство юстиції. У 2015 році Мін'юст РФ уклав зі згаданою компанією контракт на 600 тисяч доларів на виконання секретної постанови уряду. Виконавцями в контракті вказані саме ті юристи, які пишуть скарги проти України.

Крім підлеглих Клішина, з 2014 по 2017 роки активно скаржилися на Україну в ЄСПЛ брати Федорови. Член Громадської палати РФ Григорій Федоров і його брат Володимир були членами організації «Право проти фашизму», що звітувала про масові звернення до ЄСПЛ. За три роки Володимир Федоров подав 87 скарг проти України.

Фінансову підтримку «борцям із фашизмом» надавав «Російський фонд миру» за рахунок анонімних пожертвувань невідомих осіб і організацій.

Читайте також: Штепі виплатили присуджену ЄСПЛ компенсацію

Серед скаржників є також юристи з ОРДЛО. Зокрема, голова організації «Справедлива захист» Віталій Галахов у 2018 році відзвітував про дві тисячі звернень до ЄСПЛ. У 2021 році він подав до Європейського суду ще 5,5 тисячі скарг проти України.

При цьому «Схеми» виявили лише чотири скарги Галахова, що перебувають на розгляді суду. В Україні Галахов знаходиться в розшуку за підозрою у фальсифікації заяв від імені мешканців ОРДЛО до міжнародних судів. Правоохоронці виявили близько ста людей, які повідомили, що насправді не подавали ніяких скарг.

Близько 500 скарг виключно проти України підготувала Юлія Нікітіна. У російських ЗМІ вона згадується як юристка громадської організації «СБУ - Союз біженців України». Засновником організації є обвинувачений у державній зраді Олег Царьов.

Організація Царьова і кампанія масових скарг в ЄСПЛ згадуються в листуванні з зламаної електронної скринькиСаргіса Мірзаханяна - медіатехнолога Владислава Суркова, колишнього помічника президента РФ Володимира Путіна.

Серед іншого, в листуванні журналісти виявили звіти про поширення публікацій на тему позовів до ЄСПЛ. В окремому листуванні кремлівські пропагандисти обговорювали, як подати інформацію так, щоб Росія більше не вважалася лідером за кількістю скарг на порушення прав людини, а також нав'язати суспільству думку про заполітизованість рішень ЄСПЛ.

Автори розслідування встановили, що 98% скарг проти України про порушення прав людини в Донецькій і Луганській областях подавали адвокати з РФ або ОРДЛО. Вони можуть мати на меті дискредитацію України, так як за підсумками статистики 2020 року Україна опинилася на третьому місці серед півсотні держав за кількістю скарг до ЄСПЛ. Ще однією метою росіян може бути перевантаження ЄСПЛ через велику кількість звернень.

Читайте також: Штепі виплатили присуджену ЄСПЛ компенсацію

За даними ООН, з 2014 року понад 40 тисяч людей постраждали від війни в Донбасі. Понад 2 млн громадян України стали вимушеними переселенцями та біженцями.

Підготував/ла : Сергей Жуков

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі

Фото, відео: у Херсонській облраді побилися депутати «Євросолідарності» й ОПЗЖ.

В Херсонській обласній раді депутат від партії «Опозиційна платформа – За життя» (ОПЗЖ) Єгор Устінов взяв слово та почав вимагати накладення санкцій на п’ятого президента Петра Порошенка. У відповідь депутат «Європейської солідарності» Сергій Хлан...

UA.NEWS

Чиновник придумав покарання для депутатів за ігнорування державної мови.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вимагатиме, щоб політичні партії позбавляли мандатів депутатів, які порушують мовний закон. «Ми будемо звертатися до відповідних політичних сил з вимогою позбавити депутатських мандатів тих пре...

UA.NEWS

Після відновлення сполучення: Укрзалізниця запустить онлайн-продаж квитків до Білорусі.

Укрзалізниця запустить онлайн-продаж квитків до Білорусі після відновлення міжнародного залізничного сполучення. Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці. Згідно з повідомленням, після відновлення міжнародного пасажирського сполучення пасажири зм...

UA.NEWS

Від шкідників та інфекцій: як лікують тисячолітній  «Дуб Залізняка»  на Черкащині.

Від шкідників та інфекцій: як лікують тисячолітній «Дуб Залізняка» на Черкащині.

Ліки для дуба. На Черкащині рятують тисячолітнє дерево. Велетень росте на території заповідника "Холодний Яр". Але щороку йому загрожують хвороби та шкідники, які дедалі більше вражають рослину. Як допомагають дубу вижити, розповість Яна Лимаренко...

1

Росія заявила про відведення військ від кордонів з Україною: реакція МЗС, експертів та українців.

Росія заявила про відведення військ від кордонів з Україною: реакція МЗС, експертів та українців.

Кремль розпочав відводити війська з окупованого Криму. Принаймні так зазначають у російському Міноборони. Оприлюднили і відео, де озброєння вантажать на кораблі. Водночас у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України «5 каналу» розп...

Путін мріє про це, – Огризко розповів про можливе об'єднання Росії та Білорусі.

Путін мріє про це, – Огризко розповів про можливе об'єднання Росії та Білорусі.

Тема поглинання Білорусі Росією є для Володимира Путіна на першому місці. Однак самопроголошений президент Олександр Лукашенко цього не допустить. Читати на сайті:

Путин хочет быть собирателем земель славянских, – военный эксперт с РФ Гольц о союзе с Беларусью.

Путин хочет быть собирателем земель славянских, – военный эксперт с РФ Гольц о союзе с Беларусью.

Володимир Путін та Олександр Лукашенко погодили завершення створення так званої Союзної держави. Втім, експерти сумніваються, що білоруський глава зможе відмовитись від свого посту. Читати на сайті:

Целью Путина было заставить Байдена позвонить, – военный эксперт с РФ Гольц.

Целью Путина было заставить Байдена позвонить, – военный эксперт с РФ Гольц.

Путін спершу пригнав війська до кордону України, а потім їх відвів. Цим він домагався розмови з американським президентом Джо Байденом. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Лукашенко сказав, коли Росія і Білорусь завершать створення Союзної держави.

Лукашенко сказав, коли Росія і Білорусь завершать створення Союзної держави.

Росія і Білорусь можуть завершити створення Союзної держави. Залишилося одне нерозв'язане питання – об'єднання податкових систем. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –