Зовсім скоро. Україна переходить на літній час 2020

Вночі на цих вихідних, з 28 на 29 березня Україна перейде на літній час. Стрілки годинників переведуть на годину вперед о 3:00 ранку. Як пережити перехід на літній час з найменшими наслідками для здоров’я?

Переведення стрілок завжди несе зміну ритму життя, а отже додатковий стрес. Хоча під час карантину цей стрес торкнеться на вас набагато менше.

Впоратися з ним допоможуть кілька простих кроків.

1 Свіже повітря

Свіже повітря і регулярні прогулянки повинні бути невід'ємною частиною здорового способу життя кожної людини. В умовах, коли можливість виходити з дому обмежена, частіше провітрюйте, благо, на вулиці вже досить тепло. Це корисно незалежно від того, гряде перехід на літній час або людина взагалі живе в країні, де стрілки годинника ніколи не переводять (а є і такі країни).

Однак коли попереду — зміна режиму дня, то ж знайдіть можливість для піших прогулянок. В ідеалі, це варто зробити за тиждень до переведення стрілок на літній час. Якщо немає можливості для прогулянки, провітріть і 2−3 рази в день виконайте 15−30-хвилинну гімнастику.

Фото: Jason Blackeye / Unsplash

2 Лягайте раніше

Приблизно за тиждень до майбутнього переведення годинників варто почати лягати спати раніше.

Таким чином ваш організм зможе заздалегідь адаптуватися до переведення годинників на літній час і прийдешнього зрушення в розпорядку дня.

3 Знижуйте навантаження

Як би смішно це не звучало, але постарайтеся уникати стресу і знижувати навантаження на мозок і нервову систему в дні, що передують переведенню годинників, а також в перші тижні після нього.

Дослідники з’ясували, що в перші дні після переведення стрілок на літній час кількість нещасних випадків на виробництвах зростає на 5%. Варто дати організму можливість пристосуватися до нового розпорядку дня. Особливо це актуально для людей похилого віку та тих, хто має захворювання серцево-судинної системи.

Ризик інсультів після переходу на літній час зростає на 8%.

4 Увага до їжі

Постарайтеся не посилювати стрес, який викликає в організмі перехід на літній час, додатковим стресом від неправильного харчування.

Варто виключити жирну і гостру їжу, їсти менше солодкого. Оскільки після зими натуральних овочів з вітамінами мало, логічно почати приймати вітаміни в таблетках.

5 Не сідайте за кермо

Зазначена вище рекомендація про піші прогулянки чудово поєднується і з рекомендацією не сідати за кермо в перші дні після переведення годинників на літній час. Порушення режиму, брак сну можуть спровокувати стан, в якому краще не кермувати машиною. Згідно зі статистикою, в перші дні після переведення годинників кількість ДТП на дорогах зростає.

6 Відмовтеся від кави і алкоголю

Медики також рекомендують в перші дні після переходу на літній час відмовитися від кави та алкогольних напоїв. Вони можуть негативно впливати на нервову систему та посилити стрес від зміни розпорядку дня.

Новини по темі

BMW придумала кермо, яке змінює форму під час руху (фото).

Компанія BMW розробляє рульове колесо, здатне механічно змінювати форму.

1

Італійський автовиробник Lamborghini почав виробляти медичні маски.

Кожен день компанія буде виробляти тисячу захисних масок

1

Японцям доведеться отримувати права для управління дронами.

Уряд Японії планує створити систему ліцензування для експлуатації безпілотних літальних апаратів, коли рейси знаходяться за межами прямої видимості оператора.

1

Telegram відкрив статистику для каналів і можливість сортувати чати за папками.

У мессенджере Telegram з'явилися нові важливі оновлення: тепер чати в ньому можна сортувати по окремих папках, а також бачити статистику відвідуваності каналів.

1

Через рак у світі можуть померти мільйони дітей: вчені спрогнозували катастрофічні наслідки онкозахворювань.

Найбільше постраждають діти з країн, де низький і середній рівень життя.

1 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie