Україна оголошує демарш Казахстану через заяву Токарєва про Крим – заява.

У МЗС України відреагували на повідомленнями ЗМІ про висловлювання президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва щодо заперечення анексії Криму Росією. Казахстанській стороні будуть зроблені відповідні демарші. Відповідну заяву розмістили на сайті міністерства.

"Україна завжди розглядала Казахстан як свого партнера і друга. Принципи взаємної довіри, поваги незалежності, державного суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів, рівноправності та невтручання у внутрішні справи одна одної, а також неухильне дотримання загальновизнаних норм міжнародного права, лежать в основі міждержавних відносин між Україною і Республікою Казахстан. Ці підвалини зафіксовані у підписаному ще в 1994 році у Договорі про дружбу і співробітництво і з того часу наша держава неухильно їх дотримувалась", – сказано в заяві.

Дипвідомство наголосило, що слова Токаєва не тільки суперечать вищенаведеним засадам українсько-казахстанських стосунків, а й міжнародно-визнаній позиції, зафіксованій у резолюції ГА ООН №A/RES/68/262 від 27 березня 2014 року.

"Особливо прикро, що такі слова президента Казахстану прозвучали напередодні міністерського засідання ОБСЄ, – організації, членами якої є обидві країни, а одним з засадничих принципів її, згідно з Гельсінським заключним актом, є повага до суверенітету та територіальної цілісності держав", – додали в МЗС.

Довідково: в інтерв'ю для Deutsche Welle Касим-Жомарт Токаєв заявив, що не називає те, що сталося з Кримом анексією. А дії російської влади керівництво Казахстану вважає "порядними і мудрими".

Новини по темі

Початок нормандської зустрічі та прес-брифінг перенесли.

Початок зустрічі лідерів нормандської четвірки — України, Франції, Німеччини та Росії - відклали щонайменше на півгодини.

У Парижі перенесли початок нормандського саміту — ЗМІ.

В Парижі не беруться прогнозувати точний час зустрічі зі ЗМІ.

«Я був частиною зовнішньополітичної команди України і говорив про загрози, які бачу» .

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що ніколи не був частиною політичної команди експрезидента України Петра Порошенка.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie