Журналісти з'ясували, кого в Україні хочуть призначити головним куратором ЗМІ.

Заступником міністра культури може стати Тарас Шевченко - активіст, який виступав проти Володимира Зеленського в період президентської кампанії.

Фото Тарас Шевченко/Facebook

Фото Тарас Шевченко/Facebook

Заступником міністра культури, який буде курувати роботу ЗМІ в Україні, може стати Тарас Шевченко - відомий грантовий активіст, який виступав проти Володимира Зеленського в період президентської кампанії.

За даними «Страны», Шевченко вже подав свою декларацію в якості кандидата на цю посаду.

Як повідомляє видання, Тарас Шевченко є директором Центру демократії та верховенства права, який фінансується здебільшого урядом Швеції. Також серед донорів - урядові структури США, Єврокомісія, ООН. Ця організація займається, крім іншого, розробкою законодавчих норм для медіа.

"Наші експерти розробляють і адвокатують законопроекти, що сприяють позитивному розвитку медіа в Україні", - йдеться на сайті ЦЕДЕМ, головним спеціалістом з медіа якого є юрист Ігор Розкладай.

Згідно з декларацією, Тарас Шевченко минулого року на посаді керівника цього центру отримував зарплату в 101 тисячу гривень на місяць.

Крім того, Шевченко є членом ще однієї грантової організації - "Реанімаційного пакету реформ". Також є співзасновником руху "Чесно" та руху "Стоп цензурі".

У січні 2020 року Тарас Шевченко змінив на посту глави Незалежної медійної Ради Наталію Лігачову - голову організації "Детектор-медіа", яку журналісти дорікали в захисті політики Петра Порошенка щодо тиску на ЗМІ. З Лігачовою Шевченко співпрацював давно і є також медіа-експертом в її організації.

Разом з "Детектор-медіа" та низкою інших організацій Центр, який очолює Шевченко, підписав 11 квітня 2019 року звернення до кандидатів у президенти, закликавши їх провести телевізійні дебати. Зазначимо, що саме на цьому тоді наполягала команда Петра Порошенка, в той час як Зеленський заявляв, що дебати повинні обмежитися стадіоном.

На виборах Шевченко не приховував, що не підтримував Зеленського і був близький до тих 25%, які голосували за Порошенка. В одному з постів він розмірковував, як краще опонувати Зеленському на майбутніх парламентських виборах. Після перемоги Зеленського Шевченко заспокоював своїх друзів, що нічого не пропало і потрібно проявляти оптимізм.

Напередодні першого туру виборів Шевченко писав про те, що якщо "кандидат Х" переможе (маючи на увазі Зеленського), емігрувати не треба - мовляв, це "контрастує з позицією наших предків, які вмирали в боротьбі за незалежність України". Також з поста випливає, що Тарас - фанат Уляни Супрун.

В передвиборну зиму Шевченко заявляв, що серіал "Слуга народу" - це передвиборна агітація Зеленського і її можна заборонити через суд.

"Не завжди закони дають однозначну відповідь. Так і з «слугою народу» можна знайти аргументи як за те, що серіал є агітацією, так і за те, що він таким не є. Я бачу більше аргументів за те, що серіал має на меті спонукати виборців голосувати за Зеленського і, отже, є передвиборчою агітацією", - написав він.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Новини по темі

В Окружному адмінсуді Києва заявляють, що оголошені НАБУ в розшук судді перебувають на робочих місцях.

Голова Окружного адміністративного суду Києва, його заступник і три судді суду, які Національним антикорупційним бюро України були оголошені в розшук за спробу захоплення державної влади, перебувають на робочих місцях і продовжують виконувати свої...

1

Подача воды в Крым: чем опасен торг с Россией

В последние недели с подачи Леонида Кравчука актуализировалась дискуссия о нарушениях Будапештского меморандума, которые можно конвертировать в деньги.

1

Украина готова быть основным партнером НАТО в обеспечении безопасности в Черном море - Стефанишина.

Украина готова быть основным партнером Североатлантического альянса в обеспечении безопасности в Черном море

1

Депутатка Давидович не хоче голосувати питання порядку денного комісії в присутності людей.

Як сьогодні заявила під час засідання постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради депутатка від ВО "Самопоміч" Любов Давидович, вона пропонує не голосувати обговорювані питання в присутно...

1 1

Представник України в ООН оцінив практичну користь «Будапештського меморандуму».

Сергій Кислиця не вірить, що гаранти українського суверенітету здатні виконати свої зобов’язання, але…

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie