Сотня діячів культури на чолі з Ткаченком вимагають не урізати їм бюджети.

Сотня діячів культури і мистецтва, депутатів, видавців і журналістів вимагають не урізати через коронавірус бюджет на "розвиток креативних індустрій", бо це призведе до кризи у сфері культури.

Джерело: звернення "представників креативних індустрій" до уряду та президента

Дослівно: "Тема кардинального скорочення видатків на культуру Міністерством фінансів становить загрозу нищівних наслідків для держави…

Як наслідок, досягнення останніх років буде зведено нанівець, тисячі українців гарантовано залишаться без робочих місць, а проекти, що сприяють формуванню національної ідентичності, будуть зупинені.

Враховуючи всю драматичність прогнозованого розвитку подій, ми вимагаємо зупинити знищення української культури та змінити підходи уряду щодо фінансування.

Без всього, що було створено за останні декілька років – наша держава втрачає національну свободу та історичну незалежність. А без цього Україна не матиме майбутнього".

Деталі: Список підписантів очолив нардеп від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Серед тих, хто підтримав вимоги, зокрема, генеральна директорка Національного художнього музею Юлія Литвинець, режисер Владислав Троїцький, генеральний директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко, генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, актори Дмитро Ступка, Ірма Вітовська та Ольга Сумська, режисер Наріман Алієв та інші.

Станом на 22:16 у звернення 107 підписантів.

Що було раніше: Витрати на сфери Міністерства культури, молоді та спорту планують зменшити на 6,4 млрд гривень або на 41%.

Видатки на освіту та науку мають скоротити на понад 5 млрд, зокрема на медичну освіту.

Українські кінематографісти, Український культурний фонд та Український інститут книги звернулися до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля звернулися з проханням захистити культуру та не урізати фінансування.

Новини по темі

У США можливі до 100 тисяч смертей від коронавірусу – урядовий експерт.

У США від коронавірусу може загинути до 100 тисяч осіб, а захворіти – до одного мільйона.

1 1

Як громадяни можуть повернути квитки на потяги, скасовані через коронавірус: пояснює МІУ.

Пасажири, які не змогли здійснити заплановані рейси через припинення пасажирських перевезень залізницею, можуть повернути квитки у будь-якій залізничній касі, однак вже після завершення карантину.

1 5

COVID-19 виявили у ще одного «слуги»

У нардепа, члена франкції "Слуга народу" Володимира Ватраса виявлено коронавірус.

1 1

Фонд гарантування вкладів перевів у банки-банкрути понад 1 мільярд грн.

У січні-лютому 2020 року загальна сума надходжень коштів до неплатоспроможних банків склала 1,17 мільярдів.

1 2

Найбільше на коронавірус в Україні хворіють люди 31-40 років – МОЗ.

Станом на 29 березня в Україні найбільше на COVID-19 хворіють люди віком від 31 до 40 років.

1 11

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie