США оголосили про намір підвищити мита на літаки європейського виробництва.

На тлі суперечки між США і Євросоюзом про законність субсидій для європейського авіавиробника Airbus, Вашингтон оголосив про намір підвищити мита на вироблені в ЄС літаки — з 10% до 15%.

Як повідомляє DW, очікується, що нові тарифи почнуть діяти з 18 березня 2020 року.

У концерні Airbus відреагували на заяву уряду США про підвищення мит, заявивши, що шкодують про це рішення.

У компанії додали, що будуть продовжувати вести переговори зі своїми американськими клієнтами, щоб пом’якшити наслідки цього кроку. При цьому представники Airbus зазначили, що підвищення тарифів зашкодить американським авіаперевізникам і кінцевим споживачам.

У свою чергу уряд США вказав, що як і раніше готовий шукати шляхи вирішення конфлікту шляхом переговорів.

Суперечка між Вашингтоном і Брюсселем про допустимість державної підтримки концернів Airbus, з одного боку, і Boeing, з іншого боку, триває вже 15 років. Скарги на законність субсидій, отриманих Boeing від США і Airbus від Євросоюзу, були спрямовані до СОТ в один день — 6 жовтня 2004 року. З тих пір Вашингтон і Брюссель поперемінно звинувачують один одного в незаконному наданні субсидій своїм авіабудівникам.

У травні 2018 року СОТ визнала субсидії ЄС для Airbus обмеженням інтересів Boeing, після чого США оголосили про намір ввести штрафні заходи щодо європейської продукції. У березні 2019 року СОТ встала на сторону ЄС, заявивши, що в США виявилася незаконна фінансова підтримка Boeing, а кількома місяцями пізніше, на початку жовтня 2019 року, арбітраж Світової організації торгівлі дозволив США ввести додаткові митні збори на літаки та інші товари європейського виробництва, в тому числі сири і вина, на загальну суму в 7,5 млрд доларів, мотивуючи це тим, що ЄС не виконав прийняті організацією раніше рішення, що стосуються субсидування корпорації Airbus.

Новини по темі

Промислове виробництво знизилося в січні: подробиці.

Через теплу зиму скоротилися обсяги виробництва електроенергії, газу та пара

1

Милованов і Маркарова посперечалися в мережі за 90 мільярдів з бюджету (фото).

Міністр економіки озвучив план підтримки аграріїв на 90 мільярдів. (фото)

1

Міністр інфраструктури розповів, у чому Deutsche Bahn консультуватиме «Укрзалізницю» (Відео).

Вокзали планують перетворювати на інтермодальні хаби із торгівельними центрами, зазначив Владислав Криклій

1

На Чернігівщині продали «Леніна» за 375 тисяч

Аукціон відбувся з другої спроби

1 2

В уряді підрахували, скільки мільярдів перерахували українці з-за кордону.

У 2019 році українські трудові мігранти переказали в Україну $12,9 млрд. Це на 12% більше, ніж у 2018. Про це йдеться у звіті Міністерства фінансів України про виконання бюджету за 2019 рік. У ньому вказується, що обсяги грошових переказів заробіт...

2 6

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie