Закон про електронні трудові книжки набув чинності. Чи варто викидати паперові документи?

В Україні набув чинності закон, який передбачає облік трудової діяльності в електронній формі.

Йдеться про ЗУ №1217-IX, що був опублікований в газеті «Голос України» три місяці тому і 10 червня набув чинності.

Що це означає: закон запроваджує облік трудової діяльності в електронній формі, що дозволяє не оформляти/не вести паперові трудові книжки. Тобто Україна має поступово відмовлятися від паперових трудових книжок.

Однак викидати паперові примірники трудових книжок не варто, оскільки закон передбачає п’ятирічний перехідний період : у цей період можна використовувати як паперову, так і електронну трудову.

До речі, всі актуальні новини, які так чи інакше впливають на ваш гаманець, ми оперативно пубілкуємо у телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь! 🤫

Згідно із пояснювально запискою, вносити відомості про трудову діяльність до Державного реєстру через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду у вигляді сканованих або оцифрованих копій документів (трудової книжки, довідок тощо) будуть працівник і роботодавець з обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису. Після внесення відомостей про трудову діяльність працівника роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки йому на руки під підпис.

Паперові трудові книжки знищувати не будуть, але підприємства не мусять їх зберігати . За бажанням співробітника він може забрати її собі й зберігати вдома. У такому випадку роботодавець на вимогу зобов’язаний заповнювати цей документ.

Чи треба кудись звертатися для заміни? За найближчі 5 років до Державного реєстру будуть вноситися відомості з паперових трудових книжок.

“Пенсійний фонд України протягом п’яти років має включити до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутні дані про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, наданих страхувальниками”, – пишуть у ПФ.

Автоматичне призначення пенсії. За наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про всі періоди трудової діяльності особи пенсію за віком буде призначено автоматично (без звернення особи) з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку.

Як накопичити собі на пенсію 👛

Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Новини по темі
Американський експерт допоможе Держмитслужбі України розібратися з контрабандою.

Американський експерт допоможе Держмитслужбі України розібратися з контрабандою.

Фото УНІАН Визнаний американський експерт з енфорсменту (комплекс заходів, спрямованих на виконання законних вимог) Томас Стефанелло прибув до України з півторамісячним візитом для вироблення пропозицій...

УНІАН

Забудовник Максим Микитась заявив, що він повернув контроль над «Укрбуд Девелопмент».

Забудовник Максим Микитась заявив, що він повернув контроль над «Укрбуд Девелопмент».

Київський забудовник та екс-народний депутат України Максим Микитась повернув контроль над будівельною компанією "Укрбуд Девелопмент", президентом якої він був до 2016-го року.

Finance.UA

Байден-Путін: як вони нас?! / Ринок землі чи  «земельний бунт»  -  «Час Ч».

Байден-Путін: як вони нас?! / Ринок землі чи «земельний бунт» - «Час Ч».

Байден-Путін: як вони нас?! Ринок землі чи "земельний бунт"? Світова чолобитна до Зе за судову реформу. Дивіться у програмі "Час Ч" з Романом Чайкою. Гість: Світлана Кушнір – політична експертка Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення ...

Тищенко та Кива побилися в Раді та заблокували трибуну.

Тищенко та Кива побилися в Раді та заблокували трибуну.

24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

4

Із засідання комітету з питань аграрної та земельної політики 16.

Із засідання комітету з питань аграрної та земельної політики 16.

Із засідання комітету з питань аграрної та земельної політики

Через слова депутата Потураєва У Верховінй Раді спалахнула бійка.

Через слова депутата Потураєва У Верховінй Раді спалахнула бійка.

"Епоха бідності і брехні закінчиться тоді, коли повсталий народ витягне цю фракцію, сукупні статки якої співставні з річним бюджетом України, і ..." - заява голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микити Потураєва з трибуни...

Із засідання комітету з питань молоді і спорту 16.06.2021

Із засідання комітету з питань молоді і спорту 16.06.2021

Із засідання комітету з питань молоді і спорту

Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір

Пряма трансляція чергового пленарного засідання п’ятої сесії Верховної Ради України ІХ скликання.