Баканов заявив про недоцільність ліквідації в СБУ відділу з боротьби з економічною злочинністю.

На його думку, СБУ потребує повноважень у сфері боротьби з економічними злочинами, оскільки без цього вона не зможе адекватно боротися із тероризмом та наркоторгівлею.

Голова Служби безпеки України Іван Баканов визнав необхідність реформування СБУ, однак упевнений, що позбавляти державну безпеку функцій боротьби з економічними злочинами щонайменше недоцільно, передає УНІАН.

"Питання не у тому, чи ліквідовано відділ "К" або будь-який відділ взагалі у Службі безпеки України. Питання у функціоналі, який повинен бути в Служби для того, щоб ефективно боротися із тими загрозами, які сучасний світ ставить перед Україною", – заявив Баканов.

На його думку, СБУ потребує повноважень у сфері боротьби з економічними злочинами, оскільки без цього вона не зможе адекватно боротися із тероризмом та наркоторгівлею – так, за словами Баканова, перше вже давно перетворилось із інструменту фанатиків на добре налагоджений бізнес, де всі працюють за гроші. У той же час він підтвердив, що "закошмарювання" бізнесу, інструментом якого іноді виступає відділ "К", неприпустимо ні за яких обставин. Втім, останні місяці, додав Баканов, доводять – цей відділ може виконувати свої функції, не чинячи тиску на бізнес.

"Якщо так вважає президент, (відділ) буде ліквідовано... Але ми повинні об'єктивно доповідати про стан справ", – зазначив він, коментуючи твердження Зеленського щодо безумовної ліквідації відділу "К".

При цьому він зазначив, що багато європейських спецслужб мають підрозділи, які здійснюють контроль над сферою економічних злочинів та висловив подив, з якої такої причини цей інструмент повинні втратити в СБУ.

"Тому скажіть, будь ласка, чому у цих служб ці функції є, і вони задовольняють суспільство, а у нас чомусь їх не повинно бути? СБУ потрібно реформувати. Не питання відібрати, а що далі? Наприклад, будь-яка реформа може бути у якійсь певній частині помилковою. Ми повинні мати можливість щось змінити, не обов'язково змінюючи при цьому закон", – зазначив він.

Читайте також: Зеленський "під особисті гарантії" запросив міжнародний бізнес інвестувати в Україну

Кабінет міністрів Гончарука на своєму першому засіданні ліквідував економічний підрозділ Національної поліції.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський призначив першим заступником голови Служби безпеки України головного юриста студії "Квартал 95" Івана Баканова.

Детальніше про створення органів для розслідування економічних злочиныв читайте в матеріалі Злати Симоненко "Бюро корупційної безпеки та Служба фінансових нерозслідувань" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Новини по темі

Зеленський констатував найнижчий рівень антисемітизму в Україні.

Український президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні найнижчий рівень антисемітизму серед країн Європи. Хоч у нашій країні і є радикали, але їх відсоток досить невеликий, вважає глава держави. «Ми маємо дуже цікаву статистичну інформаці...

4

Щоб діаспора поверталась: Зеленський анонсував реформу подвійного громадянства.

Україна працює над реформою подвійного громадянства, щоб діаспора з США могла вільно повертатися на батьківщину.

1

Роз’яснимо свого часу: Пристайко й через два тижні не зміг назвати мету поїздки Зеленського до Оману.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко не зміг назвати мету візиту президента Володимира Зеленського до Оману.

1

Сайдік про реалізацію Мінських домовленостей: Спочатку безпека, потім політика.

При реалізації Мінських домовленостей спочатку має бути виконаний безпековий блок, а вже після цього — політичний, заявив австрійський дипломат Мартін Сайдік, який з 2015 по 2019 рік був спеціальним представником голови ОБСЄ в Україні та в Тристор...

1

Сексуальна освіта в школі важлива – але необхідно знайти підходи – Новосад.

Сексуальна освіта в школі є важливим, але необхідно знайти підхід, як правильно її впровадити.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie