В Україні дозволили фотографуватися на паспорт у шляпах, хустках і хіджабах.

Релігійне вбрання тепер легалізоване на всіх офіційних документах у державі.

Міністерство внутрішніх справ України розробило та впровадило нові вимоги до фотографування громадян на документи. Про це заявила заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

Читайте також:

Мусульманка за зірваний хіджаб відсудила у роботодавців 5 млн. дол

Вона пояснила, що це стало відповіддю на численні звернення представників різних віросповідань, які мають свої приписи щодо норм зовнішнього вигляду. "Рівно рік тому ми з представниками різних релігійних течій обговорювали проблеми фотографування на документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус. Це паспорт громадянина України, закордонні паспорти, довідки на постійне чи тимчасове проживання, посвідчення біженців. Власне, МВС, як орган, який формує державну політику в міграційній сфері, зробило все можливе, щоб забезпечити легку процедуру фотографування без порушення релігійних переконань", - зазначила заступниця міністра.

За її словами, протягом року уряд прийняв відповідну постанову, а президент видав указ, і ці документи уможливили зміни, котрі остаточно оформилися в наказі МВС "Про затвердження вимог до відцифрованого образу обличчя особи". "Україна – це багатоконфесійна держава, тому для нас важливо налагоджувати діалог і впроваджувати найкращі реформи для всіх наших громадян", - зазначила Ковальчук. А її колега Сергій Гончаров запевнив, що нові норми відповідають міжнародним стандартам, тому будуть легко прийняті у міжнародному використанні. "Це результат спільної праці Міністерства внутрішніх справ, міграційної служби та громадськості. Це не питання зручності, це питання дотримання прав та свобод, які гарантує Конституція", - заявив він.

Нові правила фотографування на паспорт

Голова Державної міграційної служби Максим Соколюк пояснив, що нововведення зібрали в єдиний документ та розмістили на інформативних плакатах, а всі відділи служби вже отримали розпорядження з новими правилами. "Ми працювали з представниками різних конфесій, щоб спочатку з’ясувати, а потім, не зачіпаючи прав і свобод та не порушуючи законодавства, розробити вимоги до фотографування. Ми надрукували відповідні плакати, на яких вказані всі можливі варіанти. Фотографія людини в документах має відповідати певним вимогам. Але є певні обмеження - фотографування в навушниках, або затемнених окулярах. Всі ці випадки дуже точно прописані. Всі підрозділи міграційної служби вже ознайомилися з правилами", - наголосив керівник ДМС.

Цьогоріч австрійський парламент заборонив носіння хіджабу у початкових класах шкіл. Уряд вносив тричі цей законопроект на розгляд, його підтримали підтримали Австрійська народна партія канцлера Себастьяна Курца і праворадикальна Австрійська партія свободи. На думку ініціаторів, завдяки цьому мусульманські дівчата зможуть краще інтегруватися в австрійське суспільство.

В Україні другий рік поспіль відзначили День Хіджаба

Це убір, яким покривають голову мусульманки. В Україні це свято відзначають другий рік поспіль. Цьогоріч мусульманки у хіджабах розповідали перехожим про своє свято і дарували квіти.

В Україні другий рік поспіль відзначили День Хіджаба
Новини по темі

Бахмутського волонтера Мірошниченка вбили не через українську мову.

Суд спростовує інформацію про те, що напад на Бахмутського волонтера Артема Мірошниченка, який згодом помер через побої, стало те, що він говорив українською мовою.

В Одеській області згорів склад 35-ї бригади морської піхоти.

У Дачному Одеської області згорів склад 35-ї окремої бригади морської піхоти Збройних сил України.

2 2

Пожежа в одеському таборі Вікторія: суд відпустив ексдиректора під домашній арешт.

У понеділок, 9 грудня Київський районний суд Одеси змінив запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт ексдиректору табору Вікторія Петросу Саркісяну.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie