У Гаазі дали хід справі про захоплення Росією кораблів: Зеркаль повідомила про першу перемогу України.

У п'ятницю, 22 листопада, Україна отримала в Гаазі перший процедурний наказ Арбітражу, яким визначили процесуальні моменти у справі про захоплення Росією українських кораблів біля Керченської протоки в 2018 році.

Про це повідомила в Facebook заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

"Від сьогодні наша справа називається "Спір про затримання трьох українських військово-морських кораблів і членів їх екіпажів". Для нас було дуже важливо зафіксувати в назві не тільки порушення Росією норм міжнародного права, а й відобразити, що ця суперечка стосується наших моряків, які провели 9 місяців у в'язниці. Й Арбітраж нас почув", – зазначила вона.

У Гаазі видали наказ Арбітражного трибуналу у справі захоплення кораблів Росією
Facebook Олени Зеркаль

За словами Зеркаль, РФ не вдалося затягнути Арбітраж у тривалий і багатоступінчастий процес.

"Згідно з розкладом, ми повинні представити свій Меморандум за 6 місяців, але ніхто не заважає нам підготувати і подати його раніше. І з моменту подачі нами Меморандуму у росіян буде 3 місяці для того, щоб скористатися своїм правом і висловити заперечення щодо юрисдикції", – пояснила вона.

Зеркаль повідомила про першу перемогу України у справі кораблів
Слово і діло

"При цьому у нас є право прокоментувати заперечення Росії і звернутися до Арбітражу з проханням їх відхилити. Наша позиція полягає в тому, що вирішити питання юрисдикції у цій справі окремо від розгляду фактів неможливо", – додала Зеркаль.

Арбітраж також визначив, що письмові позиції сторін будуть оприлюднені в момент початку усних слухань. Крім того, промови агентів будуть відкритими, а щодо доступу громадськості до решти слухань рішення будуть ухвалені Арбітражем додатково напередодні слухань. Отже, РФ не вдасться приховати факти і свої порушення від широкої громадськості і спотворити історію.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у четвер, 21 листопада, в Гаазі почалися слухання Арбітражного трибуналу у справі захоплення українських кораблів і полону 24 моряків.

Новини по темі

У День незалежності США спалили статую Меланії Трамп в Словенії.

Поліція почала розслідування у справі.

1

«Північний потік-2» подолав ще одну заборону: чи врятує це проект країни-агресора.

Найдискусійніший та одночасно найскандальніший і комерційно спірний енергетичний проект «Північний потік-2» отримав нове схвалення. Енергетичне агентство Данії 6 липня видало дозвіл на використання якірних суден при прокладці труб газопроводу в св...

1

Якщо дуже хочеться, то можна. У Британії карантин, але для закоханих придумали безпечні зони-серця — фото дня

У Великобританії, як і в багатьох країнах світу, продовжує діяти режим карантину. І хоча він був значно послаблений, соціальне дистанціювання все ще залишається життєво важливим заходом безпеки.

1

Financial Times: Мафія розкрадає лікарні Італії й відмиває гроші через глобальні фінансові ринки.

Мафіозні клани встановили монополію на низку медичних послуг і поховання померлих, а також заволоділи боргами італійських лікарень.

1

У Німеччині заявили про посилення підривної діяльності РФ та Китаю.

Значну загрозу і надалі становлять ісламські екстремісти.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie