"Уже за іншої влади в Україні". Коломойський уважає, що Лондонський суд почне розгляд справи "ПриватБанку" не раніше ніж 2020 року

Гордон

Високий суд Лондона почне розгляд по суті справи "ПриватБанку" не раніше ніж 2020 року. Таку думку в інтерв'ю "Радіо Свобода", опублікованому 17 квітня, висловив колишній співвласник банку Ігор Коломойський.

"Я не буду коментувати дії Лондонського суду і суддів. На сьогоднішній день можна констатувати, що, я б сказав, активи не заарештовані, а заморожені. Ну, заморожені і заморожені – є певний наказ суду, ми намагаємося виконувати. Більше того, ми зробили все, що потрібно, у тому числі й розкрили свої активи. І я б не хотів заглиблюватися в подробиці даної ситуації. Суд є суд, ми ж не можемо заздалегідь знати, як він закінчиться, але я дуже оптимістично налаштований щодо нього. Я вважаю, що Лондонський суд – це та юрисдикція, де доведеться сторонам усе відкрито показувати, розповідати, як було і чого не було. У цьому суді, я думаю, ми дійдемо до цього судового розгляду. Правда, він буде не скоро і, швидше за все, вже за іншої влади в Україні: як прогнозують мені мої адвокати, це буде не раніше 2020 року", – заявив Коломойський.

За словами бізнесмена, Лондонський суд установив для нього ліміт на особисті витрати – £20 тис.

"По-моєму, цей ліміт – 20 тисяч фунтів. Я його не просто дотримуюся, я його навіть не реалізовую. Я стільки грошей не витрачаю і не витрачав раніше на себе особисто. Ви розумієте, що таке 20 тис. фунтів? Це $27 тисяч на тиждень. Тобто більше $100 тис. на місяць можна витратити на себе особисто – я навіть не уявляю, на що саме, це треба постаратися", – додав Коломойський.

У середині березня 2018 року Високий суд Лондона зобов'язав структури, пов'язані з Коломойським та іншим колишнім співвласником "ПриватБанку" Геннадієм Боголюбовим, деталізувати інформацію про операції з коштами банку на $1,9 млрд, отриманими від інших осіб.

19 грудня 2017 року лондонський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова та шести компаній, які їм, імовірно, належать або перебувають під їхнім контролем. Ухвалу було затверджено на підставі позову націоналізованого "ПриватБанку". Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій. 19 січня 2018 року суд продовжив дію наказу про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова на суму понад $2,5 млрд до чергового відповідного розпорядження.

НБУ в липні 2017 року опублікував звіт фінансового аудиту "ПриватБанку", проведений компанією Ernst & Young, згідно з яким напередодні націоналізації банк був фінансовою пірамідою.

Після цього екс-власники банку, а також пов'язані з ними офшори та фізичні особи почали подавати десятки позовів в українські суди, в яких оскаржують процедуру націоналізації і вимагають компенсацій за пов'язані з нею фінансові втрати.