Українці повинні заплатити податки за свої квартири і будинки: податкова розповіла, хто і скільки віддасть.

Українці в 2020 році мають заплатити податки за свої квартири й будинки за минулий рік. Платити потрібно за нерухомість, яка перевищує площу 60 кв. м (квартири) і 120 кв. м (для будинків). Водночас власники великих квартир (від 300 кв. м) і будинків (від 500 кв. м) додатково отримають квитанцію на 25 тисяч гривень.

Про це йдеться в роз'ясненні Державної податкової служби. Не потрібно платити податок за квартири (незалежно від їхньої кількості) загальною площею до 60 квадратів і будинки до 120 квадратів.

"Крім того, фізична особа-власник об'єкта нерухомості, загальна площа якого перевищує 300 кв. (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), додатково сплачує 25000 гривень у рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частину)", – йдеться в роз'ясненні.

Ставку податку для нерухомості визначають сільські, селищні чи міські ради. За кожен "зайвий" квадрат понад вказану норму потрібно платити до 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

"Звертаємо увагу, що платники податків мають право звернутися з письмовою заявою за своєю податковою адресою до органу ДПС для проведення звірки даних про об'єкти нерухомості, частку, право на користування пільгою, розмір ставки податку, нараховану суму податку, розмір загальної площі об'єктів житлової або нежитлової нерухомості", – йдеться в повідомленні.

На рівні держави встановлена єдина ставка в 1,5% від торішньої мінімалки (70,6 грн). Однак у багатьох містах її знизили до 1% (41,7 грн). Як і в разі з площею, місцева влада має право знизити ставку, але не збільшити. Тобто менше вимагати можна, а більше – ні.

Припустимо, за зайві 30 кв. м зі ставкою податку в 1,5% у 2020-му необхідно віддати 2118 грн. Якщо ж ставку знизили до 1%, то податок за таку ж площу становитиме вже 1251 грн.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Державна податкова служба запустила навчальний безкоштовний відеокурс, як користуватися електронними сервісами ДПС в умовах карантину в Україні.

Новини по темі

Xiaomi представила паперовий блокнот з датчиком відбитків пальців.

Конфіденційну інформацію користувачі не завжди зберігають на електронних пристроях, часом віддаючи перевагу традиційним паперовим носіям.

2

Google планує інвестувати в Індію $10 мільярдів

Корпорація Google планує в найближчі сім років інвестувати до $10 мільярдів в Індію.

1

Tesla Model Y стала доступнішою: компанія знизила ціну на електрокросовер.

Компанія Tesla з кожним кварталом тільки нарощує обороти.

2

Google заборонить рекламу шпигунських програм і технологій.

Про це повідомляє Центр правил реклами Google.

1

Джек Ма скоротив свою частку в Alibaba, продавши акцій на майже $10 млрд.

Співзасновник Alibaba Group Holding Ltd Джек Ма скоротив свою частку в компанії за минулий рік до 4,8% з 6,4%, продавши акцій на $9,6 млрд.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie