Банкіри створили нові кредитні продукти під ринок землі.

Вільний обіг земель сільськогосподарського призначення дозволяє банкам запропонувати клієнтам нові кредитні продукти і розширює можливості діючих кредитних програм.

Про це банкіри розповіли під час круглого столу, організованого «Фінансовим клубом».

«В контексті відкриття ринку землі ми говоримо про кредитування на придбання землі із врахуванням обмежень першого етапу реформи, коли землю можуть купувати тільки фізичні особи до 100 гектар в одні руки. Ми говоримо про малі фермерські господарства або їх безпосередніх власників», – розповіла виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

Фізособи зможуть отримати кредит на купівлю землі чи під заставу землі. «Ми розглядаємо землю як об’єкт кредитування чи як заставу, а фізособу – як інвестора чи як власника земельного паю. Банки зараз можуть взяти в заставу землю сільгосппризначення, тому можуть запропонувати на ринок споживче кредитування власників земельних ділянок на споживчі потреби. Такий продукт готовий», – говорить голова правління Банку Альянс Юлія Фролова.

Власники земельних ділянок зможуть отримати кредит для задоволення власних споживчих потреб. «Власники паїв мають свій споживчий попит – на навчання дітей, на купівлю активів, і мають право надати банку в заставу земельну ділянку», – зазначила Фролова.

Читайте також: У Мінагрополітики назвали середню ціну гектару сільгоспземлі після відкриття ринку

Другий сегмент – купівля землі для агровиробництва. «Наступний цільовий сегмент позичальників – це фізичні особи – фермерські господарства, які мають змогу акумулювати земельні ділянки в межах 100 гектарів з виробничою метою», – розповіла Юлія Фролова.

Покупець землі або має планувати самостійно працювати на ній, або здати її в оренду. «Ми пішли шляхом фінансування фізосіб на придбання землі. Ми просимо, щоб була одразу укладена оренда з агровиробником, щоб був грошовий потік для обслуговування цього кредиту. Тому в нас буде продукт, в основі орієнтований на фізосіб», – каже заступниця голови правління з корпоративного бізнесу Банку Кредит Дніпро Тетяна Поплавська.

Банки вже готують такі продукти. «Ми зараз вивчаємо, як це буде працювати у нас. І після вивчення ми зможемо надати продукт кредитування фізичних осіб на придбання і під заставу землі», – сказав начальник управління розвитку продуктів Укргазбанку Віталій Годун.

Програми банків фактично будуть зводитися до трьох стандартних кредитних пропозицій. «Є участь в угодах купівлі-продажу – фінансування покупця, є можливість домогосподарств отримати кредити під заставу нерухомості, і третій момент – це майновий поручитель, коли надається застава для третіх осіб, зокрема юросіб. Все буде крутитися навколо цих трьох моментів», – впевнений член правління Агропросперіс Банку Сергій Козлов.

«Основні продукти – це кредити на обігові кошти під заставу земельних ділянок, або на інвестиційні цілі агровиробників. Ми готові також запропонувати кредитні продукти для фізосіб-інвесторів з метою придбання земельних ділянок», – пообіцяла Фролова.

Нагадуємо, що про всі зміни щодо ринку землі ми інформуємо в телеграм-каналі Finance_ukr.

Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Новини по темі
Політичним суперниками доведеться формувати коаліцію: чому німці не знають, за кого голосувати.

Політичним суперниками доведеться формувати коаліцію: чому німці не знають, за кого голосувати.

У Німеччині у неділю, 26 вересня, стартували вибори до Бундестагу. Однак згідно з опитуваннями, 40% виборців досі не визначилися з тим, за кого голосувати. Читати на сайті:

Хто у 2022 році зароблятиме більше, Варто знати

Хто у 2022 році зароблятиме більше, Варто знати

Кабмін схвалив проєкт Держбюджету на 2022 рік. Обіцяють зростання заробітних плат для лікарів та вчителів, збільшення стипендій для студентів, а також щомісячні виплати пенсіонерам. На які суми можуть розраховувати українці – читайте далі. Читати ...

«Чорні фармацевти»  доставляють псевдоліки з Росії, Кордон.

«Чорні фармацевти» доставляють псевдоліки з Росії, Кордон.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, фальсифіковані лікарські засоби становлять майже 10% відсотків світового ринку. В Україні цей показник ще вищий – від 15% до 25%. Внаслідок прийому таких медпрепаратів щороку вмирає понад 200 тис...

Європа на газовій голці Кремля: невивчені помилки - Час за Гринвічем.

Європа на газовій голці Кремля: невивчені помилки - Час за Гринвічем.

Блакитне паливо чи дієва зброя? Коли до європейців дійде, що смажений (на російському газу) півень уже готовий їх клюнути, а ціни на газ — злетіти поза хмари? Про Північні і Південні потоки, про шантаж та маніпуляції Газпрому, про історію, яку так...

Не трамвай-посунеться. За якою статтею звільнили директора « Львівелектротрансу»?

Не трамвай-посунеться. За якою статтею звільнили директора « Львівелектротрансу»?

Чому Андрій Свищо пішов з посади зі скандалом?Та що намагався приховати колишній керівник комунального підприємства?Дивіться у проєкті «Змови» на телеканалі НТА З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Вибори в Бундестаг 2021: як голосують німці - пряме включення  - DW Ukrainian.

Вибори в Бундестаг 2021: як голосують німці - пряме включення - DW Ukrainian.

------ Підписатися в один клік на #DWУкраїнською: Читайте новини України та світу - на нашому сайті: dw.com/ukrainian, у Facebook: fb.com/dw.ukrainian та на Twitter: twitter.com/dw_ukrainian

1