Вчені секвенували геном гігантського кальмара

ДНК дозволить дізнатися, чи є це істота такою розумною, як вважаєься.

Вчені з Копенгагенського університету і Морської біологічної лабораторії Вудс-Хол вперше прослідковували геном гігантського кальмара. ДНК цих істот допоможе дослідникам зрозуміти, як їм вдалося стати такими великими, а також відповісти на питання про те, чи дійсно вони є такими розумними, як вважається, повідомляє Naked science.

Гігантські кальмари – одні з найбільших безхребетних Землі. Довжина тіла цих істот може досягати п'яти метрів, а якщо брати до уваги ще й щупальця, то восьми. Ці істоти ставали персонажами легенд і страшних історій, чималу роль у чому відігравало те, що вони досить потайливі і про їхній спосіб життя відомо не так і багато. Тепер же дослідники вирішили секвенувати геном кальмарів.

Визначивши послідовність нуклеотидів геному, вчені з'ясували, що його розмір — близько 90% людського. Це головоноге може похвалитися приблизно 2,7 мільярда пар основ ДНК. Автори роботи проаналізував кілька давніх, добре відомих сімейств генів гігантського кальмара, порівнюючи їх з чотирма іншими видами головоногих, які були секвеновані, і з геномом людини.

Великі хребетні досягають своїх розмірів завдяки дублюванню геному. Тому важливі гени розвитку, такі як Hox (відповідають за положення частин тіла відносно один одного) та Wnt (відповідають за ембріогенез), теж зустрічаються в геномі не один раз. Але у гігантських кальмарів все не так. Тобто, у них є інший, унікальний механізм, який дозволяє їм досягати таких великих розмірів.

Керолайн Альбертіні, яка раніше провели розшифрування геномів інших головоногих, зазначила, що в 2015 році їм з командою вдалося виявити більше 100 генів сімейства протокадгеринів у восьминогів. Ці тварини славляться своїм інтелектом, але знахідка підкріпила розуміння біологічної основи розвитку їхнього мозку. "Вважається, що протокадгерини важливі для правильної організації складного мозку. Їх вважали інновацією хребетних, тому ми були дуже здивовані, коли знайшли більше 100 з них у геномі восьминога (в 2015 році)", - розповіла вона.

У новому дослідженні Альбертіні з колегами також ідентифікувала ці транскрипційні фактори у гігантського кальмара. Вчена зазначає, що відкриття цих факторів — незаперечний доказ того, що ці істоти мають складний мозок, який може породжувати високі інтелектуальні навички.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вчені знайшли "слабке місце" тихоходок

Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.

Новини по темі

Глава Xiaomi заявив про продовження розробки власних процесорів.

Перше покоління «домашніх» чіпів лінійки Surge Xiaomi представила три роки тому, але ажіотаж навколо розробки фірмових процесорів з часом вщух. Втім, компанія не планує відмовлятися від випуску мобільних платформ і продовжує роботу в цьому напрямк...

1

Intel розповіла подробиці нової лінійки гібридних процесорів Tiger Lake.

Під час онлайн-конференції Architecture Day 2020 компанія Intel поділилася вичерпними подробицями нової лінійки процесорів Tiger Lake. Чимало уваги було приділено мікроархітектурі Willow Cove, а також було розкрито цілі і завдання чіпмейкера.

1

Створено чохол для смартфона, який сам «крокує» на зарядку.

Гаджет розробили в Південній Кореї

1 1

Турки пообіцяли вивести національні електрокари TOGG на європейський ринок (фото).

Турецькі електрокари TOGG поки що не доступні навіть на батьківщині, оскільки жодного серійного авто у Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu немає. Натомість є кілька гарних концептів та значні амбіції.

1

Telegram запустив відеодзвінки в месенджері

Для захисту даних у відеодзвінках використовують кінцеве, або наскрізне, шифрування

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie