Вчені секвенували геном гігантського кальмара

ДНК дозволить дізнатися, чи є це істота такою розумною, як вважаєься.

Вчені з Копенгагенського університету і Морської біологічної лабораторії Вудс-Хол вперше прослідковували геном гігантського кальмара. ДНК цих істот допоможе дослідникам зрозуміти, як їм вдалося стати такими великими, а також відповісти на питання про те, чи дійсно вони є такими розумними, як вважається, повідомляє Naked science.

Гігантські кальмари – одні з найбільших безхребетних Землі. Довжина тіла цих істот може досягати п'яти метрів, а якщо брати до уваги ще й щупальця, то восьми. Ці істоти ставали персонажами легенд і страшних історій, чималу роль у чому відігравало те, що вони досить потайливі і про їхній спосіб життя відомо не так і багато. Тепер же дослідники вирішили секвенувати геном кальмарів.

Визначивши послідовність нуклеотидів геному, вчені з'ясували, що його розмір — близько 90% людського. Це головоноге може похвалитися приблизно 2,7 мільярда пар основ ДНК. Автори роботи проаналізував кілька давніх, добре відомих сімейств генів гігантського кальмара, порівнюючи їх з чотирма іншими видами головоногих, які були секвеновані, і з геномом людини.

Великі хребетні досягають своїх розмірів завдяки дублюванню геному. Тому важливі гени розвитку, такі як Hox (відповідають за положення частин тіла відносно один одного) та Wnt (відповідають за ембріогенез), теж зустрічаються в геномі не один раз. Але у гігантських кальмарів все не так. Тобто, у них є інший, унікальний механізм, який дозволяє їм досягати таких великих розмірів.

Керолайн Альбертіні, яка раніше провели розшифрування геномів інших головоногих, зазначила, що в 2015 році їм з командою вдалося виявити більше 100 генів сімейства протокадгеринів у восьминогів. Ці тварини славляться своїм інтелектом, але знахідка підкріпила розуміння біологічної основи розвитку їхнього мозку. "Вважається, що протокадгерини важливі для правильної організації складного мозку. Їх вважали інновацією хребетних, тому ми були дуже здивовані, коли знайшли більше 100 з них у геномі восьминога (в 2015 році)", - розповіла вона.

У новому дослідженні Альбертіні з колегами також ідентифікувала ці транскрипційні фактори у гігантського кальмара. Вчена зазначає, що відкриття цих факторів — незаперечний доказ того, що ці істоти мають складний мозок, який може породжувати високі інтелектуальні навички.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вчені знайшли "слабке місце" тихоходок

Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.

Новини по темі

Як не заразитися коронавірусом: рекомендації ВООЗ у картинках (видео) (фото).

Рекомендації стосуються правил гігієни, харчування і реагування на ознаки захворювання. (видео) (фото)

1

17 осіб померли, Китай закриває міста: що відомо про новий коронавірус (видео).

Офіційні дані про кількість осіб, що заразилися, можуть бути занижені. (видео)

1

У тибетських льодовиках знайшли невідомі віруси

Американські та китайські вчені знайшли в льодовиках Тибету 28 нових видів вірусів. Вчені детально описали нові вірусні групи, виявлені в льоду, у науковій статті. Вік льоду становить 15 тисяч років. Дослідники попереджають, що зміни клімату можут...

1

Про випадки зараження коронавірусом заявили у В'єтнамі та Сінгапурі.

Вірус також діагностували в Саудівській Аравії.

3

Jaguar Land Rover розробляє автокрісло, яке імітує ходіння .

Інженери Jaguar Land Rover працюють над створенням автокрісел, форма яких буде безупинно змінюватися під людьми, які в них сидять. У компанії вірять, що це дозволить зробити тривалі поїздки менш шкідливими.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie