Парубій назвав закон номер один

Дзеркало Тижня
Парубій назвав закон номер один

Верховна Рада наступного тижня розгляне законопроект про антикорупційний суд. Але центральне питання ще не узгоджене.

Питанням номер один для Верховної Ради наступного тижня стане розгляд законопроекту про створення Антикорупційного суду України, щодо якого дано доручення профільному комітету,  повідомив спікер парламенту в інтерв'ю телеканалу "Рада".

"Справді, це закон номер один для Української держави. Це важливо з точки зору внутрішньої політики, бо його створення фактично завершує і судову реформу, і завершує антикорупційну реформу. Бо Антикорупційний суд стане тим органом, до якого зможуть звертатися антикорупційні органи НАБУ та САП і розраховувати на справедливе рішення. Це важливо і для наших міжнародних контактів, зокрема, наступний транш кредиту МВФ прив'язаний до рішення про Антикорупційний суд", - сказав він.

Парубій зауважив, що сам законопроект невеликий, але велика кількість поправок, до двох тисяч. "Після ухвалення його у першому читанні велося багато дискусій, у тому числі з експертами Венеціанської комісії, і з МВФ, створено робочу групу, яка опрацьовує поправки", - сказав він і підкреслив, що "вкрай важливо знайти спільну позицію, і щоб з тією спільною позицією вийшли в зал".

Голова парламенту повідомив, що запросив представників Венеціанської комісії взяти участь у роботі комітету.

Основним моментом неузгодженості Парубій назвав питання повноважень громадської ради міжнародних експертів і права вето. "Зараз шукається компромісне рішення, яке могло б об'єднати зал", - зазначив він і запевнив, що робота ведеться активно і щоденно.

Читайте також: Гройсман попросить депутатів в травні ухвалити закон про Антикорупційний суд

1 березня Верховна Рада схвалила в першому читанні закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект за основу підтримали 282 народних депутата.

Детальніше про проект читайте в матеріалі Центру протидії корупції "Антикорупційне гальмо" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram