На Львівщині вшановуватимуть пам'ять людей, яких примусово виселили з українських територій у Польщі

ВГОЛОС

На Львівщині у другу неділю вересня щорічно відзначатиметься День вшанування пам’яті примусово виселених українців із території Закерзоння, що у теперішній Польщі.

За відповідне рішення сьогодні, 17 квітня, проголосували депутати Львівської обласної ради, передає кореспондент «Вголосу».

«Доручити Львівській обласній державній адміністрації до 20.05.2018 напрацювати план заходів із відзначення Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із території т. зв. Закерзоння. Рекомендувати районним радам, міським радам міст обласного значення, радам об’єднаних територіальних громад на місцевому рівні прийняти аналогічні рішення», - йдеться у рішенні.

Депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Олег Панькевич запропонував змінити назву ухвали та «вшановувати пам'ять жертв депортацій та етнічних чисток з ознаками геноциду». Проте голова Львівської облради заявив, що це «занадто радикально».

«Вголос» писав про трагедію українців, які стали жертвами примусового переселення із так званого Закерзоння, українських територій, які після Другої світової війни було приєднано до Польщі.