Вчені створили новий «найчорніший» матеріал

Матеріал у 10 разів темніший за все, що відомо на даний момент.

Вчені випадково створили новий "найчорніший у світі матеріал". За допомогою нанотрубок їм вдалося створити матеріал в 10 разів темніший за все, що відомо на даний момент, повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені прагнули поліпшити теплові і електричні властивості алюмінію, вирощуючи на ньому вуглецеві нанотрубки. У своїй роботі вчені знайшли спосіб видалити з поверхні алюмінію шар його оксиду, що перешкоджає проходженню електричного струму. Це вдалося зробити за допомогою солей, що містять іони хлору.

Потім дослідники змогли виростити на алюмінієвій поверхні нанотрубки, облягаючи на ній пари вуглецю. В результаті вони отримали матеріал з кращими тепловими та електричними властивостями. Але, як виявилося, він ще й став "найчорнішим" у світі.

Заради інтересу дослідники вирішили виміряти його коефіцієнт поглинання світла. Виявилося, що новий матеріал здатний поглинути до 99,995% випромінювання, що падає на нього. Причому це значення не мінялося при будь-якому куті падіння.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вчені заявили про настання пластикової доби

Раніше про створення "найчорнішого у світі матеріалу" заявили вчені з Технологічного університету імені Абдалли. Отриманий ними матеріал здатний абсорбувати від 98 до 99% світла в діапазоні хвиль від 400 до 1400 нм.

Новини по темі

Електромобілі можуть залишити британців без світла

У Великобританії через масове використання електромобілів може бути блекаут. Про це йдеться в доповіді Electric Vehicles Energy Task Force, повідомляє Sky.com.

1

Новий Boeing 777X успішно здійснив провів перший випробувальний політ.

Перший випробувальний політ Boeing 777X неодноразово відкладався

2

Глава Xiaomi підтвердив швидкий вихід топової моделі Mi 10.

22 січня Лей Цзюнь, засновник Xiaomi, заявив, що компанія випустить Xiaomi Mi 10 в першому кварталі цього року.

2

У роботі Facebook стався глобальний збій: його відчули користувачі в Україні.

Більшість проблем пов'язана з некоректною роботою стрічки новин

4 1

Важливе оновлення Windows 10 викликає «синій екран смерті».

Офіційно компанія поки ніяк не відреагувала на ситуацію

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie