Як у світі карають чиновників-корупціонерів (інфографіка).

Україна за підсумками минулого року посіла 117 місце зі 180 у світовому рейтингу корупції. Восени 2020-го президент Володимир Зеленський навіть запитував українців, чи варто ввести довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах.

Таке суворе покарання діє в небагатьох країнах, зазвичай в тих, де є смертна кара.

У Китаї за корупцію в особливо великих розмірах чекає смертна кара, а в Ірані можуть відрубати руки.

У США корупціонерам загрожує тюремне ув’язнення до 15 років або штраф, розмір якого втричі перевищує розмір хабара.

Штраф і позбавлення волі чекає чиновників-корупціонерів у Казахстані, Франції та Данії. У Португалії чиновникам-корупціонерам загрожує до 8 років в’язниці, в Польщі – від 10 до 12 років позбавлення волі, в Канаді – до 14 років в’язниці.

В Італії чиновників за корупційні злочини можуть посадити на 4-12 років, конфіскувати майно і заборонити обійати посади в системі держслужби. Аналогічне покарання, тільки з іншими тюремними термінами, в Німеччині, Фінляндії, Росії.

У Великобританії за корупційні злочини карають позбавленням волі на строк до 7 років, а також позбавленням права обіймати публічні посади на 7 років.

У Китаї за корупцію можна потрапити до в’язниці на 10-12 років або довічно, а за корупцію в особливо великих розмірах – якщо сума крадіжки або хабара перевищує 3 млн юанів – смертна кара.

У Таїланді серед покарань також тюремне ув’язнення на 5-20 років, за злочини в особливо великих розмірах – смертна кара. У В’єтнамі смертну кару застосовують, якщо сума розкрадань перевищує 500 млн донгів, а сума хабара понад 300 млн.

Про корупцію і як з нею боротися, ми також активно інформуємо в телеграм-каналі Finance_ukr . Стежте за новинами в зручному форматі!

В ОАЕ і Саудівській Аравії чиновників-корупціонерів садять у в’язницю довічно, в окремих випадках можуть і руки відрубати. В Ірані за корупцію або смертна кара, або відрубування рук.

Довідка Finance.ua:

  • з 2017 по 2019 рік Національне агентство з питань запобігання корупції ( НАЗК ) провело 2123 повні перевірки декларацій чиновників, і в 99% випадків або в 2106 чиновників виявили порушення.
  • у 2019-му НАЗК виявило 1469 недостовірних декларацій – це найбільша цифра за останні чотири роки.

Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Новини по темі

Чемпіон Європи з джиу-джитсу працює двірником у Херсоні.

Шкільний двірник з Херсона збирає гроші на участь в чемпіонаті світу з боротьби джиу-джитсу. 48-річний Ігор Євтушенко вже кілька місяців прибирає на території херсонської школи №57. Своєї роботи він не соромиться, хоч і є чинним чемпіоном України ...

UA.NEWS

Скандал з субмаринами для Австралії: французький виробник вимагатиме компенсацію.

Керівник французької компанії Naval Group, яка мала будувати субмарини для Австралії за багатомільйонним контрактом, П’єр-Ері Поммеле заявив, що буде вимагати компенсації за його розірвання. Поммеле заявив, що буде вимагати компенсації від Австрал...

UA.NEWS

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

За даними Міністерства охорони здоров'я, Київ відповідає вже помаранчевому рівню епіднебезпеки. Водночас міська влада наразі не планує ще більше посилювати карантинні обмеження. Читати на сайті:

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

В России избран новый состав Думы. Он будет несколько отличаться от старого – одни бездельники и дармоеды уйдут из так называемого парламента, а другие, наоборот, придут – но суть от этого не изменится. Читати на сайті:

1

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання 6 сесії ІХ скликання Верховної Ради України. Засідання розпочалося «годиною запитань до Уряду» щодо тарифів і цін на комунальні послуги для населення України та надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для наданн...

Брифінг 24.09.2021  «Слуга Народу»

Брифінг 24.09.2021 «Слуга Народу»

Брифінг народних депутатів україни представників депутатської фракції "Слуга Народу".

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Раніше лише в цирку можна було побачити пелікана, який жонглює та розуміє людську мову. Нині ж такий чудоптах живе в одному із приватних будинків Вінниці, як свійська птиця. Читати на сайті:

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Юні блогери-початківці, які спалюють прапори, а потім слізно вибачаються, нищать чуже майно без тіні сумніву, та п'яні майбутні прокурорки, які відмовляються платити за таксі – це все персонажі традиційної рубрики "Невменяшки" на стрімі "Без цензу...