Зеленський і Шефір намагалися незаконно вивести активи з банку Курченка – «Схеми».

Компанії-боржники Брокбізнесбанку під час його ліквідації підписували з Володимиром Зеленським і Сергієм Шефіром угоди, аби вивести з-під застави вартісне майно. Такі угоди мали б допомогти Зеленському й Шефіру отримати свої депозити в обхід законної процедури.

Джерело : розслідування "Зеленський, Шефір і банк Курченка" проєкту "Схеми"

Деталі : Йдеться про період часу ще до того, як Зеленський став президентом, а Шефір – його першим помічником.

Зеленський мав депозит у Брокбізнесбанку більш як на 300 тисяч доларів, Шефір – на понад 400 тисяч доларів. У 2014 році фінустанова збанкрутувала, що позбавило можливості вкладників отримати всі свої накопичення, оскільки компенсація по депозиту обмежена 200 тисячами гривень.

Журналісти вивчили судові рішення з відкритого Державного реєстру і виявили, що у 2014 році, після банкрутства Брокбізнесбанку, Зеленський та Шефір підписали низку угод із компаніями, що мали кредити у банку – про відступлення права вимоги за своїми депозитами.

Господарський суд Києва та Київський апеляційний господарський суд визнали припиненими борги компаній та зняли обтяження з майна. Однак у 2015-му році Вищий господарський суд дійшов висновку, що ці дії не відповідали нормам законодавства .

Крім цього, Верховний суд України згодом підтвердив, що зобов’язання позичальника не можуть припинятися за рахунок придбаних прав вимоги до банку.

Для компаній це була спроба не повертати банку борги та вивести з-під застави свої активи, а Шефір і Зеленський таким чином спробували отримати більше гарантованих державою 200 тисяч гривень.

Дослівно "Схеми" : "Народний депутат від "Слуги народу" і голова комітету з питань фінансів Данило Гетманцев у коментарі журналістам заявив, що подібні угоди є "неприпустимими". Однак, коли дізнався, що йдеться про Володимира Зеленського, зазначив, що "треба вивчати документи". Журналісти документи надали, але до ефіру від Гетманцева додаткової відповіді не отримали".

Позиція Зеленського й Шефіра: Журналісти відправили запит до Офісу президента ще 22 вересня і неодноразово нагадували про запит прессекретареві Володимира Зеленського Сергію Никифорову, однак відповідей до публікації не отримали.

У свою чергу перший помічник президента Сергій Шефір у коментарі "Схемам" зазначив наступне: "У нас не було часу займатися юридичними питаннями. І ми комусь віддали право займатися нашими юридичними питаннями. Піднімуть цей договір – я згадаю".

Чому це важливо : Подібні "взаємозаліки" між великими вкладниками та позичальниками фінустанови-банкрута є незаконними, оскільки порушують визначену процедуру й черговість виплати відшкодування якомога більшій кількості вкладників банку, що луснув.

При виведені з-під застави активів Фонд гарантування вкладів втрачає можливість продати на аукціоні майно банку, а саме за рахунок коштів, отриманих від таких продажів, виплачуються відшкодування вкладникам.

Нагадаємо :

  • Національний банк України ухвалив рішення про ліквідацію Брокбізнесбанку в червні 2014 року. З серпня 2013 року ним володів Сергій Курченко - олігарх, наближений до "Сім’ї" президента-втікача Віктора Януковича.

Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Осторожно, взрывоопасные существа 161021

Осторожно, взрывоопасные существа 161021

400-річчя Хотинської битви. На острові Хортиця відбувся Фестиваль шабельного бою. Як це було

400-річчя Хотинської битви. На острові Хортиця відбувся Фестиваль шабельного бою. Як це було

Зупинили османське військо та позмагалися на шаблях. У Запоріжжі на Хортиці відбулася реконструкція Хотинської битви. Це була одна з найбільших перемог війська запорозького проти яничарів, які прагнули завоювати Європу. Бій запорожців проти османі...

1 17

Як утеплити свій будинок, щоб заощадити і не змерзнути.

Як утеплити свій будинок, щоб заощадити і не змерзнути.

Почувши вітчизняні розцінки на газ і ціни на блакитне паливо на європейських біржах, українці схопились за голову. Якщо хтось досі ігнорував утеплення будинку і встановлення лічильників, вважаючи, що це зайве, вже можливо й пошкодував. І справа на...

«Життя з COVID-19». Як світ бореться з пандемією, заохочує людей до вакцинації і послаблює карантин

«Життя з COVID-19». Як світ бореться з пандемією, заохочує людей до вакцинації і послаблює карантин

Коронавірус викликає депресію і тривожні розлади. Це кажуть останні дослідження вчених. Причому найчастіше від постковідних депресій страждають жінки. Тим часом у світі лідерами за захворюваністю на COVID-19 залишаються Британія та Сполучені Штати...

Чому у росіян не вийшло захопити південь України у 2014 році? - Крим.

Чому у росіян не вийшло захопити південь України у 2014 році? - Крим.

Чому у росіян не вийшло захопити південь України у 2014 році? У березні 2014 року росіяни захопили частину Арабатської стрілки, там ситуація була найбільш напруженою, висадились на півострові Ад та закріпились на Чонгарському півострові — це все п...

Зруйновано тисячі будинків і випалено сотні гектарів землі.

Зруйновано тисячі будинків і випалено сотні гектарів землі.

Вулкан на Канарах - не припинить виверження найближчим часом. Жодних ознак цього - немає. Про це заявила місцева влада. Вулкан вивергається уже місяць. За цей час лава зруйнувала тисячі будівель і випалила сотні гектарів землі. А вулканічний попіл...