Україна та Франція підписали угоду на постачання 55 вертольотів Airbus Helicopters

Гордон 1
Україна та Франція підписали угоду на постачання 55 вертольотів Airbus Helicopters

Україна та Франція уклали договір про постачання 55 вертольотів Airbus Helicopters. Підписання угоди відбулося 14 липня в Кабінеті Міністрів України, його транслював телеканал "Прямий".

Від України документ підписав генеральний директор держпідприємства "УАТП Хорів-Авіа" Геннадій Балла, а з французької сторони підпис поставив глава Airbus Helicopters Бруно Евен.

На офіційній церемонії також були присутні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков і посол Франції в Україні Ізабель Дюмон.

Перший етап угоди Україна і Франція підписали у березні 2018 року. За словами Авакова, в Україні побудують центр технічного обслуговування вертольотів Airbus Helicopters.

Міністр говорив у грудні 2017 року, що у 2018 році в Україні може з'явитися вертолітна служба порятунку і реагування на надзвичайні ситуації.

За даними МВС, вартість 55 вертольотів Airbus Helicopters становить приблизно €551 млн. Перші чотири вертольоти Україна розраховує отримати з Франції у 2018 році, їх передадуть до Держслужби України з надзвичайних ситуацій.