Зеленський створив робочу групу з реформування системи охорони здоров'я.

Президент України Володимир Зеленський створив тимчасову робочу групу з питань реформування системи охорони здоров'я і затвердив її склад.

Відповідний указ глава держави підписав 21 лютого, – про це повідомляється на президентському сайті.

У документі зазначається, що робоча група повинна до 1 березня 2020 року проаналізувати хід реформування системи охорони здоров'я України. Зокрема, щодо реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної допомоги та готовності закладів охорони здоров'я до реалізації цих же гарантій для інших видів медичної допомоги.

За результатами цього аналізу робоча група повинна внести пропозиції щодо подальшого реформування вітчизняної медицини: по фінансуванню, вдосконалення системи підготовки та безперервного професійного розвитку лікарів, інших медичних працівників, підвищення рівня їх заробітної плати, наукового супроводу системи охорони здоров'я.

Робоча група має право взаємодіяти з іншими допоміжними органами та службами, створеними Президентом України, державними органами, органами місцевого самоврядування, вищими навчальними закладами та науковими установами, громадськими об'єднаннями, підприємствами, установами та організаціями, відзначається в указі. Також вона може запитувати та одержувати в установленому порядку від зазначених структур необхідну інформацію, документи та матеріали і запрошувати на свої засідання їх представників і експертів з відповідних питань.

Очолив робочу групу голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький. До її складу також увійшли такі досвідчені лікарі, як Ілля Ємець, Борис Тодуров, Андрій Безносенко, Олександр Усенко, представники різних медичних установ і профільних вишів.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що Україна отримає від Великої Британії 4,6 млн євро на медичну реформу.

Раніше йшлося про те, що Міністерство охорони здоров'я уріже тарифи для лікарень – якщо грошей у держави не буде вистачати. Відомство винесло на обговорення проєкт порядку реалізації державних гарантій медичних послуг. У ньому прописано, як Національна служба здоров'я буде платити за медичні послуги лікарням.

Також ми повідомляли, що доступ до медичних послуг ризикує втратити стотисячне населення Іршавського району, а сотні лікарів і медсестер залишаться на вулиці. Що може врятувати одне з найбільших медичних закладів, з'ясовували новини "Сьогодні".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Новини по темі

«Повернуться з досвідом»: Зеленський хоче допомогти Італії, відправивши туди українських медиків.

Президент Володимир Зеленський підтримав пропозицію надати Італії медичну допомогу у боротьбі з коронавірусом.

Італія через коронавірус звернулася по допомогу до України: що відповів Зеленський.

В Італії жертвами пандемії вже стали 63 медика

2

Україна отримала гуманітарну допомогу від Китаю для боротьби з коронавірусом.

Про цю допомогу домовилися під час телемосту 24 березня.

1

Шевченківський суд розгляне справу екcглави «ЦВК ДНР» Романа Лягіна.

Чергове засідання відбудеться 2 квітня.

1

На час карантину: Зеленський доручив Шмигалю знайти кошти для допомоги малозабезпеченим.

Президент Володимир Зеленський доручив прем'єр-міністру Денису Шмигалю скласти списки малозабезпечених громадян і знайти кошти для надання їм допомоги на час карантину.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie