Рада НБУ розробила рекомендації з поліпшення валютно-курсової політики.

Рада НБУ визнала діяльність правління НБУ в частині формування та реалізації валютно-курсової політики в 2019 році «неефективною та такою, що не відповідає викликам сучасного розвитку України».


Згідно прес-релізу, опублікованому главою ради НБУ Богданом Данилишиним, було розроблено низку рекомендацій для правління НБУ:
  1. Задіяти всі засоби та методи грошово-кредитної політики з метою пом’якшення монетарної політики Національного банку України.
  2. Оновити стратегію управління золотовалютними резервами та графік поповнення золотовалютних резервів на середньострокову перспективу.
  3. Підготувати та надати Раді сценарій розгортання ситуацій на валютному ринку України внаслідок можливого виходу власників-нерезидентів ОВДП з України та план дій Національного банку щодо політики курсоутворення та валютного регулювання у разі його реалізації.
  4. Зважаючи на значну роль нерезидентів на ринку боргових цінних паперів Уряду, спільно з Міністерством фінансів України розробити правило щодо згладжування впливу продажу/купівлі ними валюти на стан міжбанківського валютного ринку.
  5. Здійснити оцінку ефектів від приєднання до мережі Clearstream та ситуації на міжнародних фінансових ринках в збільшенні попиту нерезидентів на ОВДП.
  6. Здійснити/актуалізувати дослідження щодо впливу зміни обмінного курсу на споживчу інфляцію в Україні.
  7. Надати оцінку реального обмінного/реального ефективного обмінного курсу (переоцінка/недооцінка) відносно розрахункового рівноважного рівня.
  8. Проаналізувати вплив розриву реального курсу на динаміку показників зовнішньої торгівлі, промисловості, інфляції.
  9. Нівелювати вплив корегування відкритої короткої валютної позиції в банківській системі через використання індексованих цінних паперів.

Раніше прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначав, що одним із драйверів економічного зростання має стати кредитування. А для цього потрібно, щоб в Україні відбулося зниження відсоткових ставок до 12-13% вже у 2020 році. Водночас у НБУ стверджують, що кредитування – це не лише проблема високих чи низьких процентних ставок.

Уряд спільно з Нацбанком домовилися про взаємодію для забезпечення доступного кредитування. Для цього їм потрібно збити інфляцію. Нагадаємо, уряд ухвалив розпорядження щодо фінансування дешевих кредитів для купівлі землі сільськогосподарськими виробниками.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Новини по темі

В Україні за добу померли 29 осіб від COVID-19 - РНБО.

Коронавірус за добу лабораторно підтвердили у 1158 громадян.

1

Брифінг МОЗ щодо ситуації з коронавірусом. ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ

Міністерство охорони здоров'я інформує про кількість хворих, а також про заходи з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні.

2

Світлана Тихановська виїхала з Білорусі

Опонентка Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала з Білорусі. Вона у Литві.Напередодні Тихановська оскаржила результати виборів у ЦВК і вимагала повторного голосування на низці дільниць. Про виїзд Тихановської до Литви повідомив очільник...

2

Білоруська і російська пропаганда намагаються представити протести в Білорусі, як спецоперацію українських спецслужб.

Пам'ятаєте затриманих у Білорусі "вагнерівців"? Вжух, і вони вже не росіяни, а учасники спецоперації українських спецслужб.

4

Бойовики на Донбасі один раз порушили режим «тиші» - штаб.

Втрат серед українських військових не зафіксовано.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie