Рада НБУ розробила рекомендації з поліпшення валютно-курсової політики.

Рада НБУ визнала діяльність правління НБУ в частині формування та реалізації валютно-курсової політики в 2019 році «неефективною та такою, що не відповідає викликам сучасного розвитку України».


Згідно прес-релізу, опублікованому главою ради НБУ Богданом Данилишиним, було розроблено низку рекомендацій для правління НБУ:
  1. Задіяти всі засоби та методи грошово-кредитної політики з метою пом’якшення монетарної політики Національного банку України.
  2. Оновити стратегію управління золотовалютними резервами та графік поповнення золотовалютних резервів на середньострокову перспективу.
  3. Підготувати та надати Раді сценарій розгортання ситуацій на валютному ринку України внаслідок можливого виходу власників-нерезидентів ОВДП з України та план дій Національного банку щодо політики курсоутворення та валютного регулювання у разі його реалізації.
  4. Зважаючи на значну роль нерезидентів на ринку боргових цінних паперів Уряду, спільно з Міністерством фінансів України розробити правило щодо згладжування впливу продажу/купівлі ними валюти на стан міжбанківського валютного ринку.
  5. Здійснити оцінку ефектів від приєднання до мережі Clearstream та ситуації на міжнародних фінансових ринках в збільшенні попиту нерезидентів на ОВДП.
  6. Здійснити/актуалізувати дослідження щодо впливу зміни обмінного курсу на споживчу інфляцію в Україні.
  7. Надати оцінку реального обмінного/реального ефективного обмінного курсу (переоцінка/недооцінка) відносно розрахункового рівноважного рівня.
  8. Проаналізувати вплив розриву реального курсу на динаміку показників зовнішньої торгівлі, промисловості, інфляції.
  9. Нівелювати вплив корегування відкритої короткої валютної позиції в банківській системі через використання індексованих цінних паперів.

Раніше прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначав, що одним із драйверів економічного зростання має стати кредитування. А для цього потрібно, щоб в Україні відбулося зниження відсоткових ставок до 12-13% вже у 2020 році. Водночас у НБУ стверджують, що кредитування – це не лише проблема високих чи низьких процентних ставок.

Уряд спільно з Нацбанком домовилися про взаємодію для забезпечення доступного кредитування. Для цього їм потрібно збити інфляцію. Нагадаємо, уряд ухвалив розпорядження щодо фінансування дешевих кредитів для купівлі землі сільськогосподарськими виробниками.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Новини по темі

Кива пояснив «дівчатам із фан-клубу» , як присилати оголені фото.

Нардеп з "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива попросив дівчат не присилати йому свої оголені фотографії під час пленарних засідань Верховної Ради.Про це нардеп сказав у відеозверненні, записаному в тренажерній залі."Привіт, дівчата з мого ...

Аятола Хаменеї: Корпус вартових Ісламської революції - дуже гуманна організація, а США — просто клоуни.

Верховний лідер Ірану, аятола Хаменеї виступив з першою за останні вісім років проповіддю, в якій став на захист корпусу Вартових ісламської революції та назвав офіційних осіб США «клоунами».

Коломойський подав сотні нових позовів у справі «Приватбанку».

Структури Ігоря Коломойського протягом грудня-початок січня подали 285 позовів у справі «Приватбанку». З них 220 трансформаційні позови і 45 позовів міноритаріїв до Господарського суду Києва, а також 20 позовів проти менеджменту «Приватбанку». Від...

1 1

Зарплата урядовців у 16 тис грн. це неповага до держави – Пристайко

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що низька зарплата для урядовців - це неповага до держави.

1

Герус знищує українську вугільну галузь - нардеп

Голова енергетичного комітету Верховної Ради України Андрій Герус зраджує інтереси України, лобіюючи імпорт електроенергії з Росії, який знищує вітчизняну генерацію та вугільну галузь.Про це заявив народний депутат України, Голова Незалежної профс...

2 2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie