Більш як 30 військових за два тижні "перемир'я": до Харкова доправили поранених і травмованих бійців ЗСУ (Відео)

5 канал 1
Більш як 30 військових за два тижні

Більш як 30 поранених та травмованих доправили до харківського шпиталю за час так званого хлібного перемир'я. Оголошене воно було від 1-го липня. Із пораненими бійцями спілкувалася Оксана Нечепоренко.

Військовослужбовець 92-ї механізованої бригади показує місце на шиї, куди влучила куля ворожого снайпера. Вона пошкодила бійцеві трахею, зачепила артерію та нерв. Сталося це 17 травня поблизу Авдіївки.

"Мене як контузило. Почало трусити і я почав дивитися по сторонам. Вже побачив, що позаду товариш стоїть. Зробив три кроки назад і впав. Лежав, поки там кров текла. Пам'ятаю – підбігали до мене. Почали кричати, що шия! Шия!" – згадує військовослужбовець.

Під час "хлібного" перемир'я проросійські бойовики не так інтенсивно гатять по позиціях українських армійців. Попри це захисники зазнають поранень. 5 липня командиру відділення 72-ї бригади з позивним "Дантес" уламок потрапив у груди. Тоді терористи били з гранатомета.

"Як говорять, що прилетіло АГС. Лупонув він зверху. Нормально так закинули. В мене зразу, я без свідомості був, а друг мій, – в нього багато осколків пішло в лице. Мені все пішло трохи в груди. Легені пробило", – поділився "Дантес".

За 13 днів хлібного перемир'я до харківського шпиталю привезли 10 поранених та 15 травмованих. Водночас, медики госпіталю переконують, що тяжко поранених стало менше.

"За характером поранень це або кульові в результаті снайперського вогню, або мінно-вибухові травми. Тобто чи підриви на фугасах, або прилітають міни, які вибухають, і воєнні в результаті цих вибухів дістають поранення", – пояснив в.о. начальника медичної служби Харкьвіського військового госпіталю Володимир Негодуйко.

Дмитро Білецький перебуває у шпиталі вже кілька місяців, на реабілітацію часу знадобиться значно більше. Після цього український снайпер хоче повернутися до побратимів. Військовий із позивним "Дантес" також планує і далі боронити схід країни.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"