Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Чому Партію регіонів досі не заборонили?

Наші Збройні сили активно працюють над звільненням територій, зокрема тих, які окуповані з 2014 року. На цих територіях, як і в захопленому Криму, діє досі склад місцевих рад, обраний ще 2010 року на чергових місцевих виборах.

Багатьом це важко усвідомити, але оскільки на цих територіях не проходили чергові вибори у 2015 та 2020 роках, то склад рад там з того часу не змінився, і ці депутати досі мають мандати.

Чому Партію регіонів досі не заборонили? фото 1

Мін’юст та СБУ судяться з партіями, які вважають проросійськими. Верховний суд уже прийняв рішення щодо низки таких партій, зокрема ОПЗЖ, Партії Шарія та ПСПУ, але Партію регіонів досі ніхто не забороняє.

Рух «Чесно» детально дослідив 4 законопроєкти, які наразі перебувають на розгляді профільного комітету парламенту. Так, урядовий законопроєкт, який поки має найбільшу підтримку, пропонує позбавляти мандатів представників заборонених проросійських партій. Але у 2010 році у радах перемагали партії, що досі не заборонені.

Виходить, що держава створює дві різні реальності: одну для ТОТ, де нічого з 2010 року не змінювалося, й іншу — для підконтрольних Україні територій, де ситуація в місцевих радах може серйозно змінитися.

Чому Партію регіонів досі не заборонили? фото 2

Будь-яка заборона партій має бути виписана настільки чітко, щоб у проросійських сил не було жодних шансів надалі виграти у Європейському суді з прав людини. Понад тим, для українців вкрай важливо, щоб представники проросійських партій зараз не просто втратили мандати, а й не могли у майбутньому балотуватися до парламенту та до місцевих рад. Наразі це реально, лише якщо є рішення суду і непогашена судимість.

Що стосується парламенту, який проголошує курс на боротьбу з представниками проросійських партій, то у щирість таких намірів важко повірити. І не просто тому, що представники ОПЗЖ стали частими гостями каналу Рада, а Рух «Чесно» фіксує, що у парламенті фракція ОПЗЖ дає свої голоси на підтримку потрібних владі рішень.

Нехай Конституція не дає нам зараз права позбавити проросійських парламентарів мандатів. Але для того, щоб зняти Нестора Шуфрича з головування у Комітеті з питань свободи слова треба лише політична воля народних депутатів.

Якщо на сьомому місяці війни її немає, законопроєкти створюють різну правову площину для підконтрольних територій і ТОТ, яка справжня мета цих дій? Популізм чи прагнення реально вирішити питання із представниками проросійських партій? І так само постає риторичне питання, чому досі не заборонили Партію регіонів?

Читайте також: Куркулі з червоним прапором. Що перепаде державі від проросійських партій

What you need to pay attention to when creating icons?
Останні новини

Чи можна працевлаштуватися, якщо не звільнений з попереднього місця роботи.

Через активні військові дії багато роботодавців були вимушені змінити умови організації праці та призупинити на період воєнного стану дію трудових договорів або оголосити простій.

Finance.UA

Мер Будапешта: Орбан хотів зробити з України ворога, але зрозумів, що це не працює.

Прем'єр Угорщини Віктор Орбан намагався зробити з України та з президента Володимира Зеленського ворога, однак це не спрацювало. Про це в інтерв'ю "Європейській правді" розповів угорський опозиційний політик, мер Будапешта Гергей Корачонь.

Українська правда

В Маріуполі ВИБУХНУЛО авто з ОКУПАНТАМИ / Деталі

В Маріуполі ВИБУХНУЛО авто з ОКУПАНТАМИ / Деталі

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #андрющенко #маріуполь Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – В ефірі 24 каналу радник мера Маріуполя Петро Андрющенко розповів...

1 4

Кім просить волонтерів допомогти з генераторами

Кім просить волонтерів допомогти з генераторами

Допомогти з генераторами для мешканців регіону, із таким проханням звернувся до представників бізнесу і волонтерів голова Миколаївської ОВА Віталій Кім. Він відзначив, що росіяни, ймовірно, продовжать завдавати ударів по об'єктах енергетичної інфр...

Як знизити ціни на генератори в Україні / Дмитро Разумков докладно.

Як знизити ціни на генератори в Україні / Дмитро Разумков докладно.

Дмитро Разумков, народний депутат, позафракційний, голова Верховної ради України (2019-2021) Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір для журналістів, ...

СБУ спіймала на гарячому агентів ФСБ в Одесі #shorts.

СБУ спіймала на гарячому агентів ФСБ в Одесі #shorts.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram –

1

У Херсоні з'явилося світло

У Херсоні з'явилося світло

У Херсоні з'явилося світло. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко. Насамперед електрику подають критичній інфраструктурі, далі - побутовим споживачам. Останні новини України. Оперативні актуальні ПЕРЕВІРЕНІ новини ...

Путин занялся сектой / Подает ЗНАКИ россиянкам – ТИЗЕНГАУЗЕН.

Путин занялся сектой / Подает ЗНАКИ россиянкам – ТИЗЕНГАУЗЕН.

#новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини​ #новинионлайн​ #новиниукраїни #новости​ #свежиеновости​ #тизенгаузен Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – В ефірі 24 каналу політтехнолог Борис Тизенгаузен говорив про дешеві постан...