Економіст прогнозує серйозну фінансову кризу: попередню передбачив 2008-го.

Наслідки коронавірусу для світової економіки будуть куди гірші, ніж зараз думають інвестори.

"Цього тижня, коли інвестори в паніці влаштували розпродаж активів, реакція фондових ринків на спалах була м'якою. Найгірше попереду", - вважає економіст Нуріель Рубіні. Він передбачив у 2008-му фінансову кризу, пише "Економічна правда".

За його словами, очевидно, що коронавірус - це глобальна пандемія, а не зосереджена в Китаї епідемія.

"Китаю завдано масштабний збиток, а міжнародні ланцюжки постачань серйозно порушені. Зараз на Китай припадає близько 20% світового ВВП, а не крихітні 4%, як під час епідемії SARS у 2003 році. Додайте до цього економічний шок для великих економік на зразок Японії, Південної Кореї та Італії. Коли хвороба пошириться на інші розвинені ринки, збиток зросте", - наголошує економіст.

Додає, що економіка не почне стрімко зростати навіть після перемоги над вірусом.

"Якщо китайське виробництво зменшується всього на 2% у першому кварталі, це скорочення на 8% в річному вираженні. Віра в здатність економіки Китаю рости на 4% за квартал героїчно оптимістична. Крім того, впевненість світового бізнесу також ослабне. Торік компанії знижували капітальні витрати, оскільки топ-менеджери очікували, поки зникнуть ризики, пов'язані з торговельною війною США і Китаю, а також з Brexit. З частковим зникненням цих залишкових ризиків капітальні витрати будуть відкладатися і далі через прагнення почекати та побачити, наскільки гострим та масштабним буде поширення вірусу", - резюмує економіст.

24 лютого у світі обвалилися фондові біржові ринки. Це пов'язано зі швидким поширенням китайського коронавірусу. Індекс Dow Jones Industrial Average опустився на 3,5%. Це третє у його історії внутрішньоденне падіння на 1 тис. пунктів. Європейський Stoxx Europe 600 впав на 3,8%, південнокорейський Kospi - на 3,9%. Індекс S&P 500 впав на 3,4%. Це рівнозначно втрати 927 млрд капіталізації. Індекс Nasdaq опустився на 3,7%, технологічний сектор індексу S&P – 4,2%.

Новини по темі

Новий транш для України: в МВФ назвали дві умови

Фонд очікує прийняття банківського закону і внесення змін до бюджету

1

Зниження рейтингу «ДТЕК-Енерго» не вплине на бізнес компанії – експерт.

За його словами, в умовах кризи багато компаній виявлялися нездатними виплатити зовнішні борги

1 1

Порошенко розповів, як захистити людей від безробіття і безгрошів’я в умовах кризи.

Він нагадав, що у більшості українців немає фінансового запасу міцності навіть на найближчий місяць

2 1

МВФ очікує прийняття в цілому закону про банки і зміни до держбюджету-2020.

Міжнародний валютний фонд вітає ухвалення законопроєкту про банки і очікує його прийняття в цілому, а також прийняття поправок до держбюджету на 2020 рік.

2

Світова економіка зупинилася: в МВФ оцінили наслідки пандемії.

Нинішня рецесія набагато гірше, ніж глобальна фінансова криза

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie