Президент Казахстану заперечує анексію Криму – реакція МЗС.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв не вважає події в Криму анексією. У Міністерстві закордонних справ України відзначили глибоке занепокоєння такими висловлюваннями.

Касым-Жомарт Токаев

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв не вважає, що Росія анексувала Крим.

– По-перше, ми не називаємо те, що сталося в Криму, анексією. Те, що сталося, то сталося. Анексія – це занадто важке слово щодо Криму, – заявив він.

Глава Казахстану заявив, що в його країні немає страху щодо подій в Україні.

– Ніякого страху не було, оскільки у нас, як я вже сказав, абсолютно довірчі, добросусідські відносини з Російською Федерацією. Споконвіку ми вірили в мудрість, порядність російського керівництва, – сказав він.

Читайте: The New York Times опублікувало карту України без Криму

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що глибоко стурбовані такими висловлюваннями Токаєва.

– Україна завжди розглядала Казахстан як свого партнера і друга. Принципи взаємної довіри, поваги незалежності, державного суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів, рівноправності і невтручання у внутрішні справи один одного, а також неухильне дотримання загальновизнаних норм міжнародного права, що лежать в основі міждержавних відносин між Україною та Республікою Казахстан. Ці засади, зафіксовані в підписаному ще в 1994 році Договорі про дружбу і співпрацю і з того часу наша держава неухильно їх дотримувалася, – йдеться в повідомленні.

Також у МЗС зазначили, що слова Токаєва суперечать основам українсько-казахстанських відносин і міжнародно-визнаної позиції, зафіксованої в резолюції Генасамблеї ООН.

Нагадаємо, 27 листопада Apple офіційно визнала Крим російським, позначивши його територію, як приналежну до Російської Федерації. Представники компанії на зустрічі з головою комітету Держдуми РФ з безпеки та протидії корупції Василем Піскарьовим повідомили про внесення правок у свої продукти.

Новини по темі

«А як же». Путін заявив про «потепління» відносин між РФ і Україною

Президент Росії Володимир Путін заявив про «потепління» у двосторонніх відносинах РФ і України на брифінгу за результатами зустрічі нормандської четвірки в Парижі 9 грудня.

1

А у нас в квартирі газ, а у вас? Путін запропонував Україні знижки.

Володимир Путін відповів на питання стосовно енергоносіїв дитячим віршем: а у нас в квартирі газ, а у вас?

2 5

У нас із президентом РФ абсолютно різні погляди на передачу кордону – Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що передача кордону повинна відбутися до місцевих виборів.

3 4

Оприлюднено комюніке за підсумками нормандського саміту.

У Парижі завершилися переговори глав нормандського формату.

1

Комюніке (документ) за підсумками зустрічі Нормандської четвірки — повний текст.

Офіс президента України опублікував повний текст підсумкового комюніке, яке було прийнято за підсумками зустрічі Нормандської четвірки в Парижі.

2 10

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie