Російський політик Лукашевич: Я піду на виборчу дільницю і заберу свій бюлетень

Гордон 1
Російський політик Лукашевич: Я піду на виборчу дільницю і заберу свій бюлетень

Російський опозиційний політик Вадим Лукашевич заявив, що піде на виборчу дільницю під час виборів президента РФ, щоб забрати бюлетень на доказ, що він не голосував за перепризначення президента Володимира Путіна. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Політик зазначив, що в РФ розгорілася "битва" стосовно участі або неучасті в голосуванні, хоча всі розуміють, що виборів у Росії немає.

"Усі розуміють, що на цих виборах жодного вибору немає. Усі також розуміють, що перелік кандидатів сформовано штучно на Старій площі на догоду одному кандидатові, який уже зараз має робочий президентський графік на квітень і далі", – наголосив він.

На думку Лукашевича, прибічники опозиціонера Олексія Навального і журналістки Ксенії Собчак намагаються нав'язати виборцям свій погляд.

"Іду голосувати – виконую волю Кремля. Не йду – Навального. Голосую проти всіх – Собчак/Кремля. Ну і так далі. Усе, будь-який ваш учинок у день голосування кимось визначено вже сьогодні, і ви – лише виконавець його волі. Що б ви не робили, навіть у разі пасивної/активної бездіяльності, – ви всього лише нікчемний гвинтик, дармовий статист у чужій грі з нульовим для вас результатом", – пояснив він.

Політик заявив, що залишиться "поза грою".

"Мій капітал – я жодного разу не голосував за цю пітерську міль. Ніколи! І я можу це довести бюлетенями, у свій час не опущеними у виборчі урни. Як кажуть в армії: "Чисті погони – чиста совість". Усі мої бюлетені чисті, і я можу показати їх як підтвердження моєї неучасті у цьому балагані, на доказ того, що аж ніяк не відповідаю за безлад, який нас оточує", – підкреслив він.

Лукашевич додав, що відвідає виборчу дільницю, але не буде голосувати.

"18 березня я піду на виборчу дільницю і заберу свій бюлетень, щоб потім показати його всім вам. І мені начхати на будь-які міркування про те, як це вплине на "підрахунок" голосів – у мене залишиться на руках невикористаний квиток у бордель, як доказ того, що мене там не було", – підсумував він.Президентські вибори у РФ відбудуться 18 березня. Про бажання брати участь у перегонах заявило 67 претендентів, зокрема чинний російський президент Путін.

25 грудня ЦВК РФ ухвалив рішення про відмову в реєстрації Навального.

30 грудня політик уперше спробував оскаржити рішення ЦВК, Верховний суд Росії відхилив скаргу.

Навальний у відповідь опублікував в інтернеті відеозвернення, у якому оголосив про "страйк виборців" через відмову ЦВК РФ допускати його на вибори.

3 січня Навальний подав апеляційну скаргу на рішення Верховного суду, який визнав правильним рішення Центральної виборчої комісії, яке не дає йому змоги брати участь у виборах російського президента. 6 січня Апеляційна колегія Верховного суду Росії визнала законним рішення Центрвиборчкому РФ про відмову зареєструвати групу виборців, створену для підтримки Навального як кандидата-самовисуванця.