Україна ініціювала засідання Постійної ради ОБСЄ. Росії, як очікується, на зустрічі не буде

Україна ініціювала спільне засідання Постійної ради та форуму безпекового співробітництва ОБСЄ. Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк у твітері повідомив, що причина для скликання засідання – «розгляд питання суттєвого збільшення військової присутності Росії вздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих українських територіях».

Місія США при ОБСЄ у твітері в цьому зв’язку повідомила, що «впродовж 48 годин Росія матиме ще одну можливість пояснити свої дії на спеціальному засіданні Форуму безпекового співробітництва та Постійної ради ОБСЄ, щодо якого зробила запит Україна».

«Росія відмовилась повідомити про свої воєнні переміщення або забезпечити прозорість в рамках Віденського документу. Ми наполегливо закликаємо Росію виконувати її зобов’язання і пояснити її дії», – заявили американські дипломати.

Як уточнює редактор Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода з питань Європи Рікард Юзвяк, таке засідання відбудеться у середу, 14 квітня. За його даними, Росія участі в ньому не братиме.

«Постійна рада ОБСЄ обговорить посилену військову присутність Росії біля кордонів України в середу вранці. Росія не братиме участі у зустрічі, що суперечить Віденському документу, який стверджує, що держави мають сумлінно співпрацювати з таких питань», – повідомив Рікард Юзвяк.

Російська сторона публічно наразі не реагувала щодо цього засідання.

Раніше сьогодні Швеція як країна, що головує в ОБСЄ, вустами посла Швеції в Україні Тобіаса Тиберга запевнила, що вживає зусиль «щодо забезпечення прозорості військових дій Росії відповідно до її зобов’язань у межах Віденського документа 2011 року», повідомили в Офісі президента України.

Сьогодні Міністерство закордонних справ повідомило, що ще 7 квітня Україна активувала Віденський документ ОБСЄ 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки.

«Відповідно до передбаченої цим документом процедури, російській стороні було направлено офіційний запит щодо надання роз’яснень стосовно суттєвого зростання військової присутності Російської Федерації вздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих територіях України впродовж останніх днів. На жаль, російська сторона відмовилася надавати субстантивну інформацію відповідно до запиту, заявивши, що не веде такої діяльності», – вказали в МЗС.

13 квітня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба візьме участь у позачерговому засіданні Комісії Україна-НАТО, а також зустрінеться з генсекретарем Альянсу Єнсом Столтенберґом для обговорення безпекової ситуації вздовж українсько-російського кордону та в окупованому Криму.

Росія останнім часом значно нарощує бойові дії своїх гібридних сил на окупованій частині Донбасу, які грубо порушують умови режиму припинення вогню, але при цьому намагається звинуватити в цих порушеннях українські війська. Крім того, значне нарощування російських військ у Криму й біля кордонів України викликає в Києва і його західних союзників занепокоєння з приводу можливості нового відкритого вторгнення російських військ до України.

30 березня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив, що Росія під виглядом підготовки до стратегічних навчань «Запад-2021» стягує зі всієї території тактичні групи до східних кордонів України. У Кремлі заявили, що пересування російської армії територією Росії не повинне викликати занепокоєння інших країн, зокрема України.

Західні союзники України (США та ЄС), а також НАТО, висловили їй свою підтримку.

Радіо Свобода

«Радіо Свобода» - український інформаційний сайт, який публікує термінові новини України та світу, цікаві відео, актуальні репортажі та якісну аналітику.

https://www.radiosvoboda.org/

130 років без ремонту. Дерев’яний будинок архітектора Городецького руйнується на Черкащині

130 років без ремонту. Дерев’яний будинок архітектора Городецького руйнується на Черкащині

130 років без ремонту. На Черкащині руйнується будинок роботи архітектора Владислава Городецького. Це єдиний дерев’яний дім у доробку всесвітньовідомого митця. Але він досі не має статусу пам’ятки архітектури, деревина почала псуватися, а ще там д...

Українці масово повертаються на заробітки. На кордоні з Польщею – довжелезні черги / Подробиці

Українці масово повертаються на заробітки. На кордоні з Польщею – довжелезні черги / Подробиці

Майже дві сотні автомобілів застрягли на українсько-польському кордоні. Тягучки перед пунктами пропуску утворюються вже кілька днів поспіль. Усе через те, що українці масово повертаються на заробітки після свят. Найбільше автомобілів зібралося біл...

ДРОЗДОВ: Кожні вибори доводять, що дурних, як було більше, так і лишається.

ДРОЗДОВ: Кожні вибори доводять, що дурних, як було більше, так і лишається.

#Дроздов про свіжі #рейтинги партій і кандидатів у президенти «Кожні вибори доводять, що дурних, як було більше, так і лишається. Тому, що з суспільством і виборцем ніхто не працює, всі політики від всіх рангів ніколи не працювали на якість виборц...

Інспекція  «мостів смерті»  - День пам'яті та примирення - Підсумки.

Інспекція «мостів смерті» - День пам'яті та примирення - Підсумки.

- Львів - місто-порт, де вперше зварили пиво. До Дня народження Львова топ-5 фактів про місто, які вас точно здивують - Вони боролись за Вітчизну. Напередодні 9-го травня Україну знову штормить. Святкувати чи тужити і тихо вшановувати полеглих? Іс...

Переворот у  «Нафтогазі» : що означають кадрові зміни в компанії.

Переворот у «Нафтогазі» : що означають кадрові зміни в компанії.

Андрія Коболєва звільнили з посади керівника НАК "Нафтогазу". Головою правління компанії призначили Юрія Вітренка. Читати на сайті:

1 1

Серіал  «Чорнобиль».  «Укртелефільм»  і  «Укркінохроніка»  звинувачують HBO в крадіжці контенту

Серіал «Чорнобиль». «Укртелефільм» і «Укркінохроніка» звинувачують HBO в крадіжці контенту

"Укртелефільм" та "Укркінохроніка" хочуть судитися з американською компанією HBO, яка зняла серіал "Чорнобиль". Кінематографісти заявляють про порушення авторських прав. Йдеться про кадри з двох фільмів 1986 та 1993 років, які розповідають про хро...