Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС

Гордон
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС

Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроект №6624 про внесення змін до програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему. За ухвалення законопроекту проголосували 236 депутатів, передає кореспондент "ГОРДОН".

Відповідно до нього, запропоновано виділити на ЧАЕС 6,637 млрд грн.

Зокрема, з 2017-го до 2020 року на підтримку у безпечному стані енергоблоків №1, 2, 3 ЧАЕС та перетворення об'єкта "Укриття" — 1,677 млрд грн. Ще 2,6 млрд грн Україна планує внести до міжнародного чорнобильського фонду "Укриття"; 971 млн грн — на експлуатацію об'єкта "Укриття"; 146 млн грн – на експлуатацію сховища відпрацьованого ядерного палива.

У законопроекті передбачено, що протягом чотирьох років Україна отримає €288,3 млн міжнародної допомоги для об'єкта "Укриття".

Відповідно до законопроекту, з 2017-го до 2020 року планують введення в експлуатацію сховища ядерного палива, промислового комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів та заводу з переробки рідких радіоактивних відходів, завершення будівництва нового безпечного конфайнмента, початок робіт із консервації блоків ЧАЕС та виведення з експлуатації ставка-охолоджувача станції.

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції у квітні 1986 року стала однією з найбільших промислових ядерних катастроф в історії. За міжнародною шкалою ядерних подій, узгодженою у 1988 році, аварія на ЧАЕС — одна з двох, яку оцінили за максимальним, сьомим, рівнем небезпеки. Із нею порівняти за масштабами можливо тільки катастрофу на японській АЕС "Фукусіма-1" 2011 року.