Засновник центру журналістських розслідувань OCCRP Салліван: Ми думаємо, що українська влада причетна до загибелі Шеремета

Гордон
Засновник центру журналістських розслідувань OCCRP Салліван: Ми думаємо, що українська влада причетна до загибелі Шеремета

У журналістів Центру дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) є підстави вважати, що за вбивством у 2016 році журналіста "Радио Вести" та "Української правди" Павла Шеремета стоїть українська влада. Про це в інтерв'ю "Українській правді" сказав засновник OCCRP Дрю Салліван.

"Що стосується Порошенка (президент України Петро Порошенко."ГОРДОН"), ми не знаємо, убивство Шеремета замовив він чи хтось із його адміністрації, але думаємо, що до цього причетна українська влада. Вона свідомо не докопується до правди, не публікує інформацію, яку мала б зробити публічною. Ми досі не почули відповіді, чи Ігор (упізнаний журналістами на відео з камер спостереження в ніч перед убивством Шеремета Ігор Устименко. – "ГОРДОН") працює у СБУ, чи вже звільнений і чому, чим саме він займався в органах тощо", – заявив Салліван.

За його словами, убивство Шеремета було політичним, а такі розкривають дуже рідко.

"Звичайно, українська влада із задоволенням сказала б, що це Росія. І така вірогідність є. Але докази свідчать радше про те, що це зробили всередині країни", – підкреслив Салліван.

Він додав, що журналістів у різних країнах іноді вбивали не через конкретне розслідування, а щоб створити атмосферу нестабільності і підвищити підтримку чинної влади.

Шеремет загинув уранці 20 липня 2016 року в Києві внаслідок вибуху машини, що належала співзасновниці "Української правди" і його цивільній дружині Олені Притулі. Слідство розглядає п'ять версій мотивів убивства.