Рада схвалила закон про РРО для детінізації у сфері торгівлі.

2

Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №1053-1 “Про внесення змін до закону “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг”.

Закон підтримали 237 парламентаріїв, з яких два – позафракційні, інші – від фракції “Слуга народу”.

Документом передбачається введення програмних РРО, що надає суб’єкту господарювання право вибирати класичний РРО або програмний РРО в залежності від його потреб і фінансових можливостей.

Також спрощується процедура реєстрації РРО: передбачається проводити її засобами електронного кабінету без подання реєстраційних документів, а тільки шляхом отримання фіскального номера, який ідентифікує програмний РРО, в інформаційній системі контролюючого органу.

Так, передбачається здешевлення процесу застосування РРО за рахунок виключення необхідності отримання еквайрингових послуг, що надаються ЦСО, укладення відповідних договорів, придбання класичного РРО, який в даний час є дорогим.

До другого читання нардепи передбачили, що обов’язкове застосування РРО з 1 січня 2021 року має стосуватися тільки таких видів діяльності: реалізація побутової техніки, лікарських засобів, ювелірних виробів, вживаних товарів у магазинах, діяльність готелів, туристичних агентств, кафе, барів, ресторанів, а також реалізація автозапчастин за переліком уряду.

При цьому для всіх платників єдиного податку другої-четвертої груп застосування РРО не обов’язкове.

Крім того, штрафи для класичних РРО залишили на сьогоднішньому рівні, а для програмних РРО ввели штрафні санкції виключно за нереєстрацію розрахункової операції на сервері контролюючого органу.

Новини по темі

В Україні зростає дефіцит власної молочної продукції.

1

В Україні стрімко зростає імпорт молокопродуктів.

ДФС планує скоротити кількість перевірок бізнесу і судових позовів.

2

У податковій заявляють, що хочуть створити сприятливі умови для роботи бізнесу.

У яких випадках відтермінування штрафів для «єврономерів» не діє.

1

Наразі під час перетину кордону митниця масово виписує протоколи на «єврономери», ввезені в режимі «Транзит».

МВФ турбують заклики популістів змінити керівництво Нацбанку - Рожкова.

1

Про це розповіла перший заступник голови Нацбанку України Катерина Рожкова.

Кличко показав, як заводили проліт Шулявского моста .

1

Про це він поінформував в Facebook.