Рада підтримала законопроект про класифікацію радіоактивних відходів

Гордон 1
Рада підтримала законопроект про класифікацію радіоактивних відходів

Верховна Рада України на засіданні 17 квітня підтримала у першому читанні законопроект №6089 "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства із питань поводження із радіоактивними відходами", передає кореспондент "ГОРДОН".

За відповідне рішення проголосувало 229 депутатів.

Відповідно до пояснювальної записки до документа, законопроект передбачає уведення чотирьох класів радіоактивних відходів – дуже низькоактивні, низькоактивні, середньоактивні тверді та високоактивні. Їх пропонують поміщати у спеціально призначені сховища відповідного типу – поверхневі, приповерхневі сховища для захоронення радіоактивних відходів на середніх глибинах і геологічні сховища.

Зараз закони України передбачають поділ радіоактивних відходів лише на дві категорії – ті, які потрібно контролювати до 300 років, а також довгоіснуючі, які повинні бути під контролем держави понад 300 років.

Експерти Європейського союзу підрахували, що для поховання всіх радіоактивних відходів України в разі такого розподілу потрібно приблизно 750 млрд грн, що є занадто великою сумою, йдеться в записці.

Улітку 2017 року Рада ухвалила законопроект про фінансування поводження з радіоактивними відходами.

17 червня 2017 року Верховна Рада підтримала проект закону про ратифікацію імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки у перезахороненні радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР.