Настрої інвесторів погіршуються: ситуація на борговому та валютному ринках України.

Попередній тиждень для фондових індексів став найгіршим починаючи із червня. Причиною стала знервованість щодо висхідної динаміки високої інфляції у світі, яка була обумовлена оптимізмом щодо подальшої підтримки ринків з боку ФРС США.

Про це повідомляє ICU. Виробничий сектор уповільнюється на тлі цінового зростання, що обумовлює тенденції стагфляції — кризового стану економіки, при якому стагнація у виробництві відбувається одночасно з інфляцією. Втім кількість центробанків, які вже почали згортання стимулів – зростає, йдеться у повідомленні.

Ми вирішили оцінити перспективи інвестиційного клімату на борговому і валютному ринку України в умовах посилення монетарної політики провідних центробанків світу.

Поточний стан та перспективи глобального ринку

Зростання нових випадків заражень COVID-19, ознаки сповільнення економічного зростання, висока інфляція та невизначеність щодо посилення монетарної політики ФРС США, посилили знервованість інвесторів. Також низка провідних інвестиційних банків указують на поточні надвисокі рівні ринкової оцінки активів й занадто довгий період майже безперервного зростання фондових індексів.

Європейський центробанк вперше з початку пандемії знижує темпи грошових вливань в економіку на тлі прискорення інфляції, яка в зоні євро стала рекордною за понад 10 років, а в Німеччині — майже за 50. Водночас центробанки Нової Зеландії, Австралії та Канади вже почали звертати пом’якшувальні заходи.

Відтак у п’ятницю настрої інвесторів були підірвані після того, як індекс промислових цін у США показав зростання 0.7% у серпні у порівнянні з липнем, замість очікуваних економістами 0.6%, зазначають аналітики ICU. Інфляція виробників прискорилася в серпні, оскільки гуртові ціни зросли на рекордні 8,3% в порівнянні з 2020 роком, і це найбільше зростання за всю історію спостережень з 2010 року. Цей крок показав, що інфляційний тиск, ймовірно, збережеться.

Упродовж тижня американські S&P 500 і Nasdaq Composite впали на 1.7% та на 1.6% відповідно. Європейський Euro Stoxx 600 вже другий тиждень підряд знижується, цього разу на 1.2% через побоювання швидкого урізання ЄЦБ підтримки ринків. Глобальний FTSE All-World зріс на 1.2%. Індекс долара США DXY виріс на 0.6% до 92.58, а дохідності десятирічних казначейських облігацій США показали зростання на 2 б.п. – до 1.34%. Індекс єврооблігацій країн, що розвиваються, EMBIV, знизився на 0.1% до 112.87.

На сировинних ринках панувала негативна або нейтральна динаміка з небагатьма винятками, обумовленими здебільшого різким обмеженням пропозиції. Стрімко продовжували зростати ціни на природний газ у Європі (+11%) й коксівне вугілля (+13%), до них приєднались ціни на алюміній (+7%) і нікель (+5%). Водночас вчергове істотно впали ціни на залізну руду (-5%), сталь (-6%), пшеницю (-6%), срібло (-4%), платину (-6%) й паладій (-12%).

Аналітики ICU прогнозують, що темпи інфляції в США й багатьох регіонах світу залишатимуться високими, попри заспокійливі заяви Федрезерву та деяких інших центробанків. З огляду на висхідну схильність центробанків до нормалізації своєї політики аналітики очікують, що знервованість та волатильність на ринках продовжуватиме зростати.

Нерезиденти продовжують виходити з ОВДП

Посилення національної валюти та очікування перегляду облікової ставки Нацбанку підштовхували нерезидентів до скорочення вкладень у гривневі облігації, зазначають в ICU. Тенденція цього тижня збережеться, адже інвестори очікуватимуть на результати аукціону та рішення Мінфіну після заростання облікової ставки до 8.5%.

Нерезиденти продовжують продавати ОВДП у гривні, утім здебільшого це стосується випусків із погашенням у 2022-2024 роках. Уподовж попереднього тижня портфель гривневих ОВДП у власності інвесторів нерезидентів скоротився на 1.5 млрд грн.

Згідно з даними Нацбанку на вторинному ринку переважно торгувалися облігації з погашенням у 2022 році, а також у серпні 2023 року і травні 2024 року.

Рисунок 1 – Вторинний ринок ОВДП

Джерело: НБУ.

Аналітики зазначають, облігації з погашенням у лютому 2025 року нерезиденти майже не продають. Загальний обсяг торгів відповідних паперів за минулий тиждень хоч і збільшився, але неістотно, й становив 0.3 млрд грн у 26 угодах. Напевно, нерезиденти очікують на завершення процесу включення відповідного випуску ОВДП в індекс JPMorgan, зазначають в ICU.

В ICU прогнозують, що цього тижня вся увага інвесторів зосереджена на первинному аукціону. Йдеться про перше розміщення після перегляду облікової ставки Нацбанку, і учасники аукціону будуть подавати заявки з вищими ставками в розрахунку на зміщення всієї кривої дохідності догори, оскільки минулого тижня вже з’явилися перші ознаки підвищення відсоткових ставок у попиті на первинних аукціонах, і ухвалене рішення Нацбанку може ще більше посилити ринкові настрої, спонукаючи емітента до радикальних рішень.

Пропозиція валюти знову збільшується

Пропозиція іноземної валюти вчергове переважала й знову спричинила укріплення курсу гривні. Цього тижня особливих змін на валютному ринку не відбуватиметься, зазначають аналітики ICU, й курс гривні залишатиметься в коридорі 26.5-27 грн/дол.

Висхідні ціни на товари українського експорту дозволили вітчизняним компаніям накопичити достатньо валюти й поступово її реалізовувати на валютному ринку для задоволення потреб в обігових коштах у гривні. Тому навіть збільшення попиту на валюту було нівельовано зростанням її продажу іншими клієнтами банків.

Нацбанк минулого тижня був знову змушений проводити інтервенції для викупу валюти. Продажів валюти Нацбанк не проводив. Упродовж трьох днів було куплено $79 млн. Інтервенції були навіть у дні, коли нерезиденти продавали досить великі обсяги ОВДП. Відтак Нацбанк лише стримав укріплення курс гривні, який у підсумку посилився за тиждень на 0.6% до 26.73 грн/дол.

В ICU зазначають, пропозиція валюти на ринку залишається високою, і навіть в умовах виходу нерезидентів із гривневих ОВДП переважатиме на свій бік й надалі на валютному ринку. Аналітики ICU очікують, що цього тижня внутрішні фактори залишаться визначальними на валютному ринку. Нерезиденти продовжать виходити з ОВДП за поточними цінами та очікувати на рішення Мінфіну щодо відсоткових ставок, чим абсорбуватимуть частину надлишкової пропозиції. Тому курс гривні продовжить коливатися в межах коридору 26.5-27 грн/дол. з перевагою на незначне посилення.

Автор: Діденко Сергій

загрузка...

UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Новини по темі

Торгівля в Україні: що стало причиною неочікуваного падіння.

Упродовж січня — липня 2021 року, вперше з червня минулого року, внутрішня торгівля продемонструвала скорочення обсягів випуску. Про це повідомили в Мінекономіки. Згідно з оцінками відомства, звуження обсягів торгівлі становило 1,0% (зростання на ...

UA.NEWS

Будівництво в Україні: чому уповільнюється галузь та прогноз подальших змін.

У липні 2021 року сезонно скоригований індекс випуску будівельної продукції в Україні становив  у порівнянні з червнем 2021 року – 92,6%. Такі дані повідомив  Держстат. Індекс випуску будівельної продукції скоригований на ефект календарних днів у ...

UA.NEWS

Ситуація на ринку праці: рівень безробіття та зайнятість.

Нинішній стан безробіття – найсерйозніше випробування для України за майже 20 років. Пандемія погіршила стан зайнятості ще більше. За час карантину кількість зареєстрованих в органах Державної служби зайнятості зросла. Що ж стосується неофіційного...

UA.NEWS

«Укрзалізниця» через суд домоглася дозволу не повертати борг інвестору з США.

Суд дозволив «Укрзалізниці» не повертати борги іноземному інвестору VR Capital Group у справі про продаж права на заборгованість держкомпанії. 16 вересня Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу АТ «Укрзалізниця» в спр...

UA.NEWS

Європа звинуватила РФ у тиску через запуск «Північного потоку-2».

Група з 40 депутатів Європарламенту вимагає від Єврокомісії термінового розслідування діяльності російського «Газпрому». Монополіста звинувачують у ринкових маніпуляціях і шантажі з метою отримати згоду на експлуатацію «Північного потоку-2». Про ц...

UA.NEWS

Ирина Цыганок, IBOX BANK: современный эквайринг помогает ритейлерам продавать и делает жизнь их клиентов комфортнее.

В Украине активно развиваются услуги электронной коммерции, интернет-эквайринг и торговый эквайринг становятся все более популярными. В 2020 году украинские пользователи совершили около 5,2 млрд. оплат картой, на общую сумму платежей около 2,2 трл...

UA.NEWS

Що чекає афганських жінок за правління  «Талібану» , Територія рівності.

Що чекає афганських жінок за правління «Талібану» , Територія рівності.

Бурка або ж довга накидка без розрізів покриває мусульманську жінку з голови до п'ят. Вона надовго вкорінилася як символ жінок Афганістану. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Що таке «Розумне голосування»? Розповідаємо про стратегію, якої так бояться Кремль і «Єдина Росія».

Що таке «Розумне голосування»? Розповідаємо про стратегію, якої так бояться Кремль і «Єдина Росія».

Стратегію «Розумного голосування» запропонував Олексій Навальний. Її сенс у тому, щоб організовано голосувати проти правлячої в Росії партії. Для цього опозиційно налаштованим громадянам пропонується у кожному регіоні підтримувати кандидатів, які ...

Українська мрія менш егоїстична, ніж американська- Брія Блессінг- Без гриму з Марією Шиманською.

Українська мрія менш егоїстична, ніж американська- Брія Блессінг- Без гриму з Марією Шиманською.

Чому світові варто повчитися в України? Як американка роздавала Біблії у Луганську та чому закликає українців полюбити свою країну? Щире інтерв’ю з українсько-американською співачкою Брією Блессінг. З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписати...

Пріоритетні напрямки у держбюджеті на 2022: застороги нардепів.

Пріоритетні напрямки у держбюджеті на 2022: застороги нардепів.

"Інвестиція в людину, країну та майбутнє": так у Кабміні описали бюджет на 2022 рік. Які напрямки пріоритетні для держави та чому нардепи називають головний фінансовий документ "окозамилюванням"? З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися ...

Що після Меркель? Історія  «залізної фрау»  - Час за Гринвічем.

Що після Меркель? Історія «залізної фрау» - Час за Гринвічем.

Канцлерство Ангели Меркель — на фінішній прямій. Вона наполягала на санкціях проти Росії, але й не підтримувала членство України в НАТО. Вона була найпопулярнішою в Європі, але хто її зможе замінити? Про історію "залізної фрау" — у “Часі за Гринві...

Зривом судової реформи нагло керувала голова Верховного Суду, Право на гідність.

Зривом судової реформи нагло керувала голова Верховного Суду, Право на гідність.

Я розповідав вам, як суддівська мафія зриває найголовнішу реформу країни. Тепер назву імена рульових цього, пробачте, паскудства. Читати на сайті:

1