Змінюючи склад ЦВК, нова влада відповідає за її незалежність і неупередженість – посольство США.

Розпускаючи Центральну виборчу комісію (ЦВК) України, влада відповідає за її незалежність і неупередженість. Про це 16 вересня у Facebook повідомило посольство США в Україні.

"Ми вітаємо ЦВК, яка припиняє свої повноваження, та її голову з неупередженим та успішним проведенням історичних, достовірних, добре організованих президентських і парламентських виборів 2019 року. Нова влада, діючи в межах закону, змінюючи її склад, тепер несе відповідальність за те, щоб ця важлива інституція зберігала свою незалежність та неупередженість в очах українського народу. Ми сподіваємося, що досвідчені професійні співробітники ЦВК продовжать свою роботу задля підтримки успіху України як демократії", – зазначили американські дипломати.

https://www.facebook.com/usdos.ukraine/posts/10157093880236936

На початку вересня ЗМІ стало відомо, що президент України Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду подання про звільнення всіх членів Центральної виборчої комісії.

11 вересня парламентський комітет із питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав подання Зеленського.

Голова ЦВК Тетяна Сліпачук заявила, що ця ініціатива ставить під сумнів легітимність виборів президента і Верховної Ради.

13 вересня Верховна Рада України підтримала подання Зеленського про дострокове звільнення всіх 16 членів Центральної виборчої комісії.

Новини по темі

Епіфаній зустрівся у США з Помпео

1

Під час зустрічі з держсекретарем США Майком Помпео предстоятель ПЦУ Епіфаній розповів про "ганебну ситуацію" зі свободою віросповідання на окупованих територіях України та наголосив на необхідності продовжувати тиск на Кремль.

Кабмін затвердив проєкт змін до Угоди про асоціацію, які дадуть можливість збільшити експорт м'яса птиці.

1

Документ, переданий на ратифікацію Верховній Раді, передбачає поступове збільшення у 2,5 раза річної квоти на м'ясо птиці і перероблене м'ясо птиці, яке експортують з України до ЄС.

Кабмін України затвердив оновлений макропрогноз на 2020–2022 роки.

1

Уточнення до макропрогнозу було занесено з урахуванням поточної економічної ситуації, змін деяких припущень і пріоритетних реформ, передбачених Програмою діяльності уряду, повідомили в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господ...

Трамп заявив, що санкції проти Туреччини знімуть

Американський президент Дональд Трамп вважає, що припинення вогню на півночі Сирії, де Туреччина проводила воєнну операцію проти курдів, досягнуто завдяки США.

Офіс президента: Немає жодних підстав для повернення «ПриватБанку» колишнім акціонерам.

Ухваливши рішення про націоналізацію "ПриватБанку", держава вклала в нього 155,3 млрд грн, що дало змогу зберегти кошти українців, підкреслили в Офісі президента України.