Савченко пройшла процедуру перевірки на поліграфі, - адвокат

Цензор.НЕТ 1
Савченко пройшла процедуру перевірки на поліграфі, - адвокат

Про це повідомив її адвокат Олег Соловей, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Дзеркало тижня.

"На даний час процедура проходження Надією Савченко поліграфа закінчена. Експерти поки не дали остаточного висновку з цього питання, і остаточно експертизу, якщо можна так сказати, не закрили. Протягом двох днів експерти пообіцяли повідомити нам їх укладення", - сказав Соловей журналістам у вівторок.

Адвокат пояснив, що експерти поки взяли паузу на два дні і або вважатимуть, що їм більше немає необхідності ставити питання Савченко і продовжувати експертизу, або ця процедура ще може бути продовжена.

Він також розповів, що питання, підготовлені захистом Савченко під час експертизи на поліграфі, їй не ставили, і причини цього не пояснювали. При цьому адвокат сказав, що поки нічого оскаржити, тому що немає ніяких висновків від експертів.

"Я і Надія Вікторівна заявили про своє обурення з цього приводу. Експерти сказали, що якщо процедура закінчиться, то вони обов'язково ці питання поставлять. На сьогодні вони навіть не використовували ті запитання, які були підготовлені обвинуваченням", - сказав Соловей.

Він зазначив, що процедура, яку проводили експерти Київського Науково-дослідного інституту судових експертиз, була досить ретельною. Вона тривала кілька годин, але з перервами, а Савченко "могла покурити, випити води, походити".

Захисник підкреслив, що він весь час був присутній при цій процедурі, за винятком того часу з ранку, коли був змушений добиратися до столичного управління СБУ від КНДІСЕ, оскільки спочатку було оголошено, що поліграф Савченко проходитиме у цьому інституті.

Соловей також зазначив, що, незважаючи на певні спроби "розхитати її стан", Савченко впродовж всієї процедури залишалася "абсолютно спокійною і впевненою в собі".

Нагадаємо, вранці 15 березня Генеральний прокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради три подання про зняття недоторканності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. Її підозрюють у спробі організації "збройного державного перевороту шляхом терору".

Сама Савченко, коментуючи такі звинувачення, заявила: "Я планувала показати владі те, що може бути. Я почала створювати сюрреалізм".

Регламентний комітет одноголосно проголосував і рекомендував ВР підтримати подання Генпрокурора.

22 березня Генеральна прокуратура опублікувала оперативні аудіозаписи і відеоматеріали про причетність Надії Савченко до організації і планування теракту в українському парламенті.

Того ж дня Рада скасувала недоторканність, а також дала дозвіл на затримання та арешт депутата Надії Савченко.

Після такого рішення, Надію Савченко затримали у приміщенні ВР і доставили у слідчий ізолятор СБУ.

23 березня Савченко оголосила голодування. Того ж дня суд обрав їй запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 20 травня.

Водночас Савченко поскаржилася представникам омбудсмена на відеоспостереження в камері.

Уповноважений з прав людини Людмила Денісова здійснює особистий контроль за дотриманням конституційних прав Надії Савченко.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3061834