Разумков про перехід із кирилиці на латиницю: Погана ідея.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков розкритикував ідею секретаря Ради національної безпеки й оборони України Олексія Данілова про переведення української мови з кирилиці на латиницю і вважає, що це – не компетенція РНБО.

Джерело: інтерв'ю Разумкова агентству "Інтерфакс-Україна"

Пряма мова: "Погана ідея. У нас є українська мова, наші українські літери, свій алфавіт.

У нас має бути одна державна мова – українська. Супер – знати російську, німецьку, англійську, французьку, румунську, яку хочете – китайську, будь ласка. Є старе прислів'я: скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина. Але державна у нас – одна, і з буквами у нас все добре.

Якщо РНБО ще почне займатися буквами, думаю, що це вже буде зайвим. Хоча кожен має право на своє бачення. У нас же свобода слова – ми з цього з вами починали! Тому у Олексія М'ячеславовича може бути і своє бачення цього процес".

Передісторія:

  • Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов у бесіді з "Радіо Свобода" заявив, що "треба позбутися кирилиці і перейти на латиницю".
  • Мовний омбудсмен Тарас Кремінь та міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко критично відреагували на цю ідею. Кремінь заявив, що "перехід на латиницю важко виправдати як із філологічної, так і з політичної точок зору.", а Ткаченко зазначив, що "спочатку нам треба всім вивчити добре українську мову".

Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Брифінг з нагоди відкриття соціальної виставки «Життя на папері» 21.

Брифінг з нагоди відкриття соціальної виставки «Життя на папері» 21.

Брифінг з нагоди відкриття соціальної виставки «Життя на папері», присвяченої проблемам онкохворих пацієнтів. Учасники брифінгу: народні депутати України Оксана Дмитрієва, Валерій Зуб, Сергій Тарута, в.о. директора Національного інституту раку Анд...

Порошенко викрив брехню  «слуг народу»

Порошенко викрив брехню «слуг народу»

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

2 11

Брифінг 21.09.2021 Софія Федина, Ахтем Чийгоз

Брифінг 21.09.2021 Софія Федина, Ахтем Чийгоз

Брифінг народних депутатів України Софії Федини та Ахтема Чийгоза

Брифінг 21.09.2021 Сергій Соболєв

Брифінг 21.09.2021 Сергій Соболєв

Брифінг народного депутата України Сергія Соболєва

Брифінг 21.09.2021 Олександр Колтунович, Михайло Макаренко

Брифінг 21.09.2021 Олександр Колтунович, Михайло Макаренко

Брифінг народних депутатів України Олександра Колтуновича та Михайла Макаренка.

Де в Україні вирощують устриць та створюють до них вино.

Де в Україні вирощують устриць та створюють до них вино.

Устриць, традиційно, асоціюють з Францією, однак їх цілком можна пов'язувати із Україною. До 20 століття українські узбережжя були найбільшими експортерами молюсків – 13 мільйонів штук щороку відправляли на кухні Амстердама, Стокгольма та Парижа. ...