В Україні встановили нову ціну на газ для населення: скільки заплатимо.

Гарантована ціна на газ для населення в Україні на перший квартал 2020 року становитиме 5,5 грн за 1 кубометр. Але це без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки облгазів. Зважаючи на всі надбавки, тариф може становити приблизно 7,7 грн/кубометр (залежно від регіону).

Про це повідомив директор інтегрованого газового бізнесу НАК "Нафтогаз України" Андрій Фаворов у інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Втім, кінцеві роздрібні ціни на газ відрізняються залежно від регіону. Це обумовлено тарифом на розподіл, який встановлює НКРЕКУ, а також націнкою, яку встановлює кожен газозбут самостійно.

Скільки доведеться платити

Кінцевий тариф (скільки люди платитимуть насправді) можна порахувати за такою формулою: ціна, за якою продає "Нафтогаз" + 20% ПДВ + націнка (до 2,5%) + тариф на розподіл (приблизно 0,86 грн/куб, залежить від регіону).

Кубометр з ПДВ - 6,6 грн + націнка (2,5% без ПДВ, тобто, десь 14 коп. за куб) + вартість розподілу.

У підсумку кінцева ціна складатиме майже 7,7 грн/кубометр.

Варто мати на увазі, що це значення досить суттєво може відрізнятися залежно від регіону. Так, наприклад, за тарифами за листопад 2019 року споживачі "Миколаївгазу" за тисячу кубометрів мають заплатити 7091 грн, тоді як клієнти "Київгазу" – 6468,68 грн.

Ціна на газ

Як повідомляв OBOZREVATEL :

  • Кабінет міністрів схвалив фіксовану на весь опалювальний сезон гарантовану ціну на газ для населення на рівні 8 тис. грн/1 тис. куб. м.

  • Ціни на газ для населення в Україні зросли, незважаючи на заяви Кабміну про зниження тарифів. Водночас уряд всупереч обіцянкам урізав субсидії.

  • В Україні гарантована ціна на природний газ для населення на січень-квітень 2020 року становитиме 6,9 тисячі гривень за 1 тисячу кубометрів. У цій цифрі враховано податок на додану вартість, проте не вказані тарифи на транспортування і розподіл газу. Вони наразі переглядаються регулятором.

Новини по темі

Екс-депутат Держдуми запропонував Україні спосіб, як залучити інвестиції.

Ілля Пономарьов розповів, що повинна робити влада

1 1

Після відміни «Роттердам+» ніхто не відчув зменшення ціни на струм, про яке говорить Герус, – ексголова НКРЕКП.

Цього не побачило ані населення, ані промислові підприємства

2 2

Ексдепутат Держдуми Пономарьов сказав, що в США радять не інвестувати в Україну.

Бізнесмен пояснив, чого побоюються американські інвестори

5 1

В Україні почали масово торгувати нелегальними цигарками.

Блогер розповів про декілька показових випадків

3 2

Україна приватизує 190 підприємств: список сильно скоротили на прохання Уруського.

Кабмін затвердив розпорядження

2 2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie